istanbul masöz olipsbet betadonis giriş vbet betandyou

Azez’de İlk Türkçe Kursları Tamamlandı

Azez’de İlk Türkçe Kursları Tamamlandı

Geçtiğimiz eylül ayında Suriye’nin Azez ilçesinde faaliyetlerine başlayan Yunus Emre Enstitüsü, ilk Türkçe kursiyerlerini mezun etmenin heyecanını yaşıyor.

Geçtiğimiz eylül ayında Suriye’nin Azez ilçesinde faaliyetlerine başlayan Yunus Emre Enstitüsü, ilk Türkçe kursiyerlerini mezun etmenin heyecanını yaşıyor. Aralarında 70 yaşındaki Suriyeli Abdul Nâfe Elşih’in de bulunduğu kursiyerler A1, B1 ve B2 seviyelerinde ilk Türkçe sertifikalarını almaya hak kazandı. 

TC Kilis Vali Asistan Ömer Yılmaz ve Yunus Emre Enstitüsü Başkanı Prof. Dr. Şeref Ateş‘i temsilen Türkçe Öğretimi ve Türkoloji Müdürü Prof. Dr. Yavuz Kartallıoğlu ile birlikte Türkiye’den ve Suriye’den ayrıl katılımıyla, 25 Ocak 2021 tarihinde Azez Yunus Emre Enstitüsünde kursiyerler için sertifika töreni düzenlendi. 

Dört ay süren eğitimlerini tamamlayan kursiyerler, Türkçe ve Arapça şiirlerle beraber türküler seslendirirken “Zeytin Ağacı” ve adlı tiyatro oyununu katılımcıların huzurunda sahnelediler. Sadece bir ay gibi bir kısa zamanda enstitünün kursiyerleri ve amatör bir ekip ile cevap oyun, Suriye savaşı sonrasında yaşananları ve savaş mağdurlarına Türkiye’nin dost elinin uzanışını ele alıyor. 

Programda ayrıca Türkçe eğitimi verilen yaklaşık 300 Suriyeli eğitmen de sertifikalarını aldı. Kursu başarıyla tamamlayan öğrencilere sertifika ve hediye takdim edilmesiyle program sona erdi.  

Kaynak: Zirve Haber Ajansı [ZHA]

office 2016 pro satın al

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir