istanbul masöz olipsbet betadonis giriş vbet betandyou

Ayfer Yelken kimdir?

Ayfer Yelken kimdir?

Ayfer Yelken 28 Ağustos 1965 tarihinde Ekinlik adasında dünyaya gelmiştir. Ailesinin Almanya’da yaşamasından dolayı ilk ve orta öğrenimini Almanya’da tamamladıktan sonra 1982 yılında Türkiye’ye dönüş yaparak lise eğitimine Bakırköy Kız Meslek Lisesi’nde 1986 yılında tamamladı.

Lise eğitimi sonrasında iş hayatına atılan Ayfer Yelken sırasıyla 1986 yılında Sedat Organizasyon & Eda Grafik (Grafiker Yardımcısı), 1991 yılında İstanbul Hava Yolları (Kabin Memuru), 1993 yılında Kansuk İlaç (Tercüman Sekreter), 1993 yılında Başak Sigorta A.Ş (Genel Müdür Asistanı & Yönetim Kurulu Raportörü), 2008 yılında Güneş Sigorta A.Ş. (Üst Düzey Yönetici Asistanı) görevlerinde bulunduktan sonra 2011 yılında emekli olmuştur.

Daha henüz çocuk yaşlarından itibaren sanata olan büyük merakı yüzünden Ayfer Yelken emekli olduktan sonra 2015 yılında Kadıköy İsmek’te Fehim İbrahim Hakkıoğlu nezaretinde doğal çakıl taşı ile resim kursuna başlamıştır.

Kurs bitiminden itibaren kendisini sanatın bu kısmında geliştirmeye başlayan Ayfer Yelken çoğunluğu sosyal projeler olmak üzere birçok sergiye katılmıştır.

Doğal çakıl taşı ile resim yapma konusunda Ayfer Yelken “Taşın sert dokusuna dokunmak, tüm kötü enerjimi temizlediğinin hissini veriyor. Puzzle yapar gibi minik taşları tek tek yerine koymak ve daha sonra çıkan özgün tasarımı görünce mutlu oluyorum. Çalışırken mutlaka avucumda birkaç taş bulunduruyorum çünkü taştaki enerjinin bedenime geçtiğini hissediyorum.” diyerek bu sanata ait duygularını ifade etti.

Ayfer Yelken ikisi kişisel sergi olmak üzere birçok sergiye katılmıştır. Katıldığı karma sergilerin birçoğu sosyal sorumluluk projesi olan başarılı sanatçı bu tarz sergilere katılmaktan duyduğu onurun paha biçilmez olduğunu sözlerine ekledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir