istanbul masöz olipsbet betadonis giriş

VİRANŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI EKİNCİ’DEN ‘3 ARALIK DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ’ MESAJI

VİRANŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI EKİNCİ’DEN ‘3 ARALIK DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ’ MESAJI

Şanlıurfa Viranşehir Belediye Başkanı Salih Ekinci,“3 Aralık Dünya Engelliler Günü” dolayısıyla mesaj yayımladı.

Viranşehir Belediye Başkanı Ekinci, Engelli vatandaşların normal bir yaşam sürdürmeleri için toplumsal duyarlılığın arttırılması gerektiğini kaydetti.

Viranşehir Belediye Başkanı Ekinci yayınladığı mesajda, “Bedensel, zihinsel farklılıklarımızı birer engel olarak değil, hayata başka yönlerden açılan değişik pencereler olarak görebilir ve o pencereleri sonuna kadar açıp, başka hayatların havasını da cesaretle soluyabilirsek, aramızdaki tüm engelleri aşarız demektir. Önemli olan pencerenin ardındaki Dünyayı da, engelsiz yaşayanların dünyasına eşdeğer hale getirebilmektir. Kişinin doğuştan gelen ya da sonradan edindiği engelinin gündelik, iş ve özel yaşamında olabildiğince az hissedilebilir hale geldiği bir yaşam için çabalarımızı sürdürmeliyiz” Dedi.

Mesajın devamında, her insanın birer engelli adayı olduğunu hatırlatan Viranşehir Belediye Başkanı Ekinci,  “Her sağlıklı insan bir engelli adayıdır. O grup içerisine hepimiz girebiliriz. Engellilerin normal bir hayat sürmeleri ancak toplumsal duyarlılık oluşturmakla mümkündür. Engelli bireyleri sadece bir günle hatırlamayıp, 365 gün bu konuyu ele almamız ve daha yeni çözümler üretmenin çaresini aramamız gerekiyor.

Viranşehir Belediye Başkanı Ekinci, Bu duygu ve düşüncelerle Dünya Engelliler Günü’nde yürekleri sevgi ile dolu olan tüm engelli vatandaşlarımızı kucaklıyor, sadece bir gün değil, her zaman yanlarında olduğumuzu belirtir, sevgi ve selamlarımı sunuyorum” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir