istanbul masöz olipsbet betadonis giriş vbet betandyou

ÜNLÜ İŞ ADAMI SİYASETÇİ MEHMET TAŞ `DAN 5 EKİM DÜNYA ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

ÜNLÜ İŞ ADAMI SİYASETÇİ MEHMET TAŞ `DAN 5 EKİM DÜNYA ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

Profesyonel Gayrimenkul İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Ünlü Siyasetçi Hayır Sever İş Adamı Mehmet Taş, 5 Ekim Dünya Öğretmenler Günü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.

Başkan Taş mesajında şu ifadelere yer verdi:

“5 Ekim Dünya Öğretmenler Günü, 5 Ekim 1966 tarihinden itibaren uluslararası öğretmen örgütlerinin katkılarıyla ILO ve UNESCO tarafından öğretmenlerin statüsüne ilişkin tavsiye kararı alınarak kutlanmaya başlanmıştır. Bu tavsiye kararı ülkemiz tarafından da imzalanmıştır.

5 Ekim Dünya Öğretmenler Günü, klasik anlamda sadece öğretmenler için kutlanan bir gün olmaktan çok tüm eğitimcilerin uluslararası alanda birlik ve dayanışmasının simgesidir.

Toplumların gelişip modernleşmesinde en büyük paya sahip olan öğretmenler, eğitim dünyasının vazgeçilmez neferleridir. onların yetiştireceği nesiller, hiç şüphesiz ki ülkemizin geleceğini şekillendiren kişiler olarak karşımıza çıkacaktır. İşte bu yüzden kutsal bir göreve sahip olan öğretmenlerimiz bizler için son derece önemli ve değerli insanlardır.

Başöğretmen Atatürk’ün ‘insanlık toplumunun en fedakar, en saygıdeğer unsurları hiç şüphesiz öğretmenlerdir’ sözü öğretmenlerimizin değerini en güzel şekilde açıklamaktadır. Atatürk, Türkiye Cumhuriyeti’nin varlığının sürdürmesi görevini gençlere verirken öğretmenlere de şu sözleriyle seslenmiştir; ‘Öğretmenler, yeni nesil sizin eseriniz olacaktır’

Onurlu bir mesleği yürütürken şehit olan öğretmenlerimizi saygıyla anıyor, tüm öğretmenlerimizin 5 Ekim Dünya Öğretmenler Günü’nü kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

MUHAMMED FURKAN YİĞİT-ANKARA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir