istanbul masöz olipsbet betadonis giriş vbet betandyou

TÜSİKON GENEL BAŞKANI BEŞİKTEPE TÜRKİYE` NİN BÜYÜME BAŞARISI CUMHURBAŞKANLIĞI YÖNETİM SİSTEMİNİN ÜRÜNÜDÜR

TÜSİKON GENEL BAŞKANI BEŞİKTEPE TÜRKİYE` NİN BÜYÜME BAŞARISI CUMHURBAŞKANLIĞI YÖNETİM SİSTEMİNİN ÜRÜNÜDÜR

Üreticiler Sanayiciler ve İş Adamları Konfederasyonu ( TÜSİKON ) Genel Başkanı Orhan Beşiktepe, Türkiye’nin 2021 yılı ilk çeyreğinde ki yüzde 7 ‘lik büyümesi cumhurbaşkanlığı yönetim sisteminin ürünüdür dedi.

Başkan Beşiktepe yaptığı açıklamada, Çin `de başlayıp tüm dünyayı kısa sürede etkisi altına Covid-19 pandemisi, ticari faaliyetlerin durmasına ekonomik alanlarda önemli sorunlara ve küresel boyutta arz ve talep üzerinde yıkıcı etkilere neden olmuştur. Pandemi’ nin ortaya çıkması ile birlikte Çin üretiminin aksaması küresel arz zincirlerinin faaliyetlerinin durmasına ve hammadde ile ara mallarını Çin’den ithal eden işletmelerde üretimin daralmasına yol açmış Türkiye de pandeminin Avrupa ve ABD’den sonra ortaya çıkması ve bu süreci başarılı şekilde idare etmesi ile beraber , Küresel bazda duran üretimin ve hammadde ye ulaşımın en kolay ve yakın Ülkenin Türkiye olmasına neden olmuş buda Türkiye ekonomisinin , IMF ve OECD gibi kuruluşların açıklamış olduğu 2021 yılının ilk çeyreğinde 5.5 -6.5 aralığında ki beklentilerin üzerinde bir büyüme performansıyla yüzde 7 büyüme kaydetmiştir. GSYH’yi oluşturan faaliyetler incelendiğinde bilgi ve iletişim faaliyetleri %18,1, diğer hizmet faaliyetleri %14,4, sanayi %11,7, tarım %7,5, hizmetler %5,9, mesleki, idari ve destek hizmet faaliyetleri %5,3, kamu yönetimi, eğitim, insan sağlığı ve sosyal hizmet faaliyetleri %3,7, finans ve sigorta faaliyetleri %2,9, inşaat %2,8 ve gayrimenkul faaliyetleri %2,4 arttığını göstermektedir dedi.

Başkan Beşiktepe, ilk 3 aylık tablonun ve beklentilerin üzerinde olması kendilerini memnun ettiğini bu başarının en önemli faktörü cumhurbaşkanlığı yönetim sisteminin büyük faktör olduğunu bu şekilde devam etmesini dilediklerini ancak Türkiye’de ve dünyada gerçek resmi ortaya koymadığını büyümede yeni normali ve gerçek tabloyu 2021 sonrası göreceğiz, ülkemiz çok daha başarılı büyüme gösterecektir dedi.

TÜSİKON olarak Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayip Erdoğan` ın açıkladığı yakında temeli atılacak ve ülkemize vizyon katacak olan Dünyanın en büyük projesi olan Kanal İstanbul `un destekçisiyiz. Allah muvaffak etsin. Türkiye’mize hayırlı olsun dedi.

ABDULLAH YİĞİT-ANKARA

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir