istanbul masöz olipsbet betadonis giriş vbet betandyou

TUSAD Başkanı Hasan Bayram; Türkiye ile Suudi Arabistan yakınlaşması turizme ciddi katkı katacaktır

TUSAD Başkanı Hasan Bayram; Türkiye ile Suudi Arabistan yakınlaşması turizme ciddi katkı katacaktır

TUSAD Başkanı Hasan Bayram; Türkiye ile Suudi Arabistan yakınlaşması turizme ciddi katkı katacaktır

Türkiye Ortadoğu ülkeleriyle son dönemde ilişkilerini geliştirmeye çalışırken, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman arasında bir görüşmenin de yakında gerçekleşeceği belirtiliyor.

Açıklama yok.

Birleşik Arap Emirlikleri Veliaht Prensi Muhammed bin Zayed El-Nahyan’ın Türkiye’ye gelerek Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile ilişkileri iyileştirme çabasının ardından dikkat çeken gelişmeler yaşanmaya devam ediyor.

Konu hakkında açıklama yapan TUSAD Başkanı ve Ortadoğu Turizm Teşkilatı Koordinatörü Hasan Bayram; “Türkiye ile Suudi Arabistan arasında görüşmelere Katar’ın arabuluculuk yaptığını, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Veliaht Prens Muhammed bin Selman arasında bir görüşmenin planlanmaya çalışıldığını belirtti. Bu planlama hakkında bilgi sahibi olduklarını, geçtiğimiz hafta iki liderin Doha’da biraraya getirilme imkanı oluşmadığını önümüzdeki günlerde bir görüşme için uygun planlama yapıldığını belirtti.”

TUSAD Başkanı ve Ortadoğu Turizm Teşkilatı Koordinatörü Hasan Bayram açıklamasının devamında ise şunları söyledi; “Türkiye ile Suudi Arabistan arasındaki gerilimin Ortadoğu’da bir bölünme oluşturduğunu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman arasındaki görüşmenin Türkiye ile Suudi Arabistan’ın ilişkilerindeki sorunları ortadan kaldırma imkanı sunuyor. İki ülke arasındaki işbirliği Körfez ve Ortadoğu turizimini üst düzeye çıkaracaktır. Ortadoğu ve Körfez Ülkelerindeki huzur ve başarı Türkiye ile Suudi Arabistan ilişkilerindeki başarıdan geçiyor,”

HABER MERKEZİ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir