istanbul masöz olipsbet betadonis giriş vbet betandyou

Türkiye Irak İş İnsanları Derneği icra Kurulu Başkanı Ferhan ADEMHAN `dan Basın Açıklaması

Türkiye Irak İş İnsanları Derneği icra Kurulu Başkanı  Ferhan ADEMHAN `dan Basın Açıklaması

ABDULLAH YİĞİT-ANKARA
Türkiye Irak İş İnsanları Derneği icra Kurulu Başkanı Ferhan ADEMHAN, İzmir, 22 Haziran’da “Türkiye-Irak Yatırım Zirvesi”nin 5’incisine ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor un son gelişmeleri hakkında basın açıklaması yaptı.

Başkan Ademhan `ın yaptığı basın açıklamasının detayları ise şunlardır.

Değerli basın mensupları

İzmir, 22 Haziran’da “Türkiye-Irak Yatırım Zirvesi”nin 5’incisine ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. Kamuoyunu siz değerli basın kuruluşlarımız aracılığıyla 10 Haziran 2021 tarihinde yaptığımız basın toplantısıyla bilgilendirmiştik.

Bu amaçla, kentimizde zirvenin verimli geçmesi ve duyurulması adına temaslarımız hala sürüyor. Önemli destekler ve görüşler aldığımızı görmek bize güç veriyor.

Bu konuda maalesef İzmir Ticaret Odası’ndan aynı olumlu yanıtı görebildiğimizi söyleyemem. İZTO, pandemi dolayısıyla bu etkinliğe katılamayacağını ve üyelerine de duyurmayacağını bize iletmiştir. 18 ili olan Irak’ın 14 ilinden Ticaret Odası Başkanları, Sanayici ve İş insanları ve Irak’tan en üst düzeyde temsilciler getireceğimiz bir zirve söz konusu. Irak, Almanya’dan sonra en çok ihracat yaptığımız ikinci ülkedir. Bu önemdeki bir buluşma için İzmir Ticaret Odası’nın aldığı kararı size üzüntüyle açıklamak durumundayım.

İzmir’e katkı sunacak her adımı desteklemek gerekirken, İZTO yönetiminden böyle bir cevap almak bizi hem şaşırtmış hem de üzmüştür. Pandemi hayatın gerçeğidir. Pandemi tedbirlerine riayet edip, kurallarına ve önlemlerine uyarak iş hayatımıza ve faaliyetlerimize devam ettiğimiz bu süreçte, İzmir ve ülke ekonomisine katkı sağlayacak bu Zirve’ye tam destek verilmesi gerektiğini düşünmekteyiz. Hayatı seyrederek değil, çalışarak kazanılacağını düşünmekteyiz. Devletimizin belirlediği pandemi kurallarında geçecek olan bu zirveye, pandeminin gerekçe gösterilerek katılım sağlanmamasını kamuoyunun takdirine bırakıyorum.

İZTO Başkanı Sayın Mahmut Özgener ve Yardımcısı Cemal Elmasoğlu ile görüşme çabalarımızın da sonuçsuz kalması, İzmir’imizde böyle bir zirve için hazırlıklar varken İZTO’nun yokluğu ve kararı bizleri üzmüştür.

İzmir’imize katkı sağlayacak her durumda İZTO’nun olması gerektiğine inanıyorum. Bu inancımla birlikte İzmir’imize katkı sağlamak için İZTO ile beraber yol almak ve bu zirveye katılımları için siz değerli kamuoyu önünde taraflarına davetlerimi tekrar bildiririm.

Saygılarımla

Türkiye Irak İş İnsanları Derneği İcra Kurulu Başkanı
Ferhan ADEMHAN

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir