istanbul masöz olipsbet betadonis giriş vbet betandyou

TECHNÊ sanatseverlerle buluştu

TECHNÊ sanatseverlerle buluştu

Dijital ile dönüşen resim sanatının en başarılı örneklerinden biri olan TECHNÊ Sergisi, Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi’nde açıldı. Sergi 28 Haziran’a kadar ziyaret edilebilir.

Gizem Renklidağ’ın analog ve dijital teknikleri bir arada kullanarak resim sanatını bambaşka deneyimlere taşıdığı TECHNÊ isimli sergi, İzmir Büyükşehir Belediyesi Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi’nde sanatseverlerle buluştu. Serginin açılışını İzmir Büyükşehir Belediyesi İkinci Başkan Vekili Suat Çağlayan yaptı. Çağlayan “Eserleri gezerken kendimi sanki bu dünyada değilmişim, başka bir dünyanın içimdeymişim gibi hissettim” diyerek tüm İzmirlileri sergiyi gezmeye davet etti.

“Sergimin Anadolu’yu gezmesi en büyük arzum”
Gizem Renklidağ açılış konuşmasında kendi geliştirdiği “FISPIS” tekniği hakkında bilgi verdi. Renklidağ, “Fıspıs tekniği ile gerçekleştirdiğim eserlerimi farklı formlarda başka sanatçılarla bir birliktelik halinde tekrar yorumlamak en büyük arzularımdan biriydi. Bu sergiyi İzmirli sanatseverlerle buluşturmaktan son derece mutluyum. Sergimizin İzmir’den sonra tüm Anadolu’yu gezmesi en büyük arzularımdan birisidir” diye konuştu.

Eş-kuratör N. Cihan Çankaya ise “Bu serginin ilk defa İstanbul dışında ve 15 sanatçı ile daha da genişleyerek İzmir’de sergilemesinden son derece mutluyuz. Bizi burada ağırladığı için İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne çok teşekkür ederiz” dedi.

Küçük Salon’da canlı performans sergileyen Renklidağ’ın yanı sıra açılışta Techne Sergisi’nde eserleri olan sanatçılar Batuhan Güven, Temel Hüseyin Kuru, Mutlu Ender Diril de yer aldı.

28 Haziran’a kadar açık
Sanatseverleri tuvallerin teknoloji ile dönüşüp dijitalleştiği, hareketlendiği, sese-müziğe dönüştüğü benzersiz bir deneyime davet eden TECHNÊ Sergisi, 28 Haziran’a kadar hafta içi 10.00-16.00 saatleri arasında sanatseverleri bekliyor.

Türkiye’nin dijital sanat alanının usta isimleri
2017’de ilk kez sanatseverlerle İstanbul’da buluşan TECHNÊ, dijital sanatçıların kolektif üretimleriyle süreç içinde gelişerek büyüyor. Tuval resimlerine bambaşka formlar ve boyutlar kazandıran sanatçılar, resim sanatını dijital tekniklerle dönüştürerek birçok farklı performans ve deneyim tasarlıyor.
Ahmet Said Kaplan, Can Büyükberber, Deniz Kader, Hakan Hısım, Batuhan Güven, Hakan Yılmaz, Lara Kamhi, Mehmet Kızılay resim üzerine projeksiyon mapping ile algı sınırlarını zorlarken, HA:AR (Hande Şekerciler ve Arda Yalkın) karışık multimedia tekniği, Ender Diril foto-manipülasyon, Merve Özgören plastik sanat enstalasyonu, Ozan Türkkan yapay zeka kullanarak ürettiği animasyonla, Süleyman Yılmaz interaktif yerleştirmesi aracılığı ile sanat severleri çok katmanlı bir deneyime davet ediyor.

Kaynak:https://www.izmir.bel.tr/tr/Haberler/techn%C3%AA-izmir-de-sanatseverlerle-bulustu/45061/156

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir