istanbul masöz olipsbet betadonis giriş vbet betandyou

Takım iki yıl içinde beş derece aldı

Takım iki yıl içinde beş derece aldı

Beykoz Üniversitesi Yelken Takımı şampiyonluklara yelken açtı

Beykoz Üniversitesi Yelken Takımı, Marmaris Körfezi’nde düzenlenen 13. Nurolbank Campus Cup Yelkenli Yarışları’nda IRC Best Corrected Time Prize’da (Overall) Türkiye Şampiyonu ve IRC II kategorisinde 1’inci oldu. Kurulalı henüz iki yıl olmasına rağmen zorlu rakiplerini geride bırakarak şampiyonluğu yakalayan takımın sıradaki hedefi ise ülkemizi uluslararası arenada temsil etmek ve yarışmalardan dereceyle dönmek.

 

Marmaris Uluslararası Yat Kulübü (MIYC) tarafından bu yıl 13’üncüsü düzenlenen Nurolbank Campus Cup Yelkenli Yarışları’ndan Beykoz Üniversitesi Yelken Takımı şampiyonlukla döndü. 19-21 Kasım tarihleri arasında Muğla Marmaris Körfezi’nde düzenlenen yarışmaya, toplam 11 üniversiteden 15 takımda 250 yelkenci katıldı. Yarışmacılar hem birbirleriyle hem de rüzgarla mücadele ederken Beykoz Üniversitesi Yelken Takımı, kurulalı henüz iki yıl olmasına rağmen zorlu rakiplerini geride bırakarak şampiyonluğu yakaladı ve IRC Best Corrected Time Prize’da (Overall) Türkiye Şampiyonu, IRC II kategorisinde ise 1’inci oldu.

 

Takım iki yıl içinde beş derece aldı

Takımın hikayesi Beykoz Üniversitesi’nin yelken takımı kurmak istemesi ve bunun duyurusunu yapmasıyla başladı. Duyurunun ardından üniversite 12 öğrencisine temel yelken eğitimi ve yarışçılık eğitimleri verdi. Ardından Beykoz Üniversitesi Yelken Takımı 15 Kasım 2019’da Sağlık, Kültür ve Spor Müdürlüğü önderliğinde ve şu anki başkanı Yahya Kemal Ata ile Öğrenci Kulüpler Birliği Başkanı Elif Selvi Çifçi’nin özverili çalışmaları sonucunda kurularak çalışmalarına başladı. Henüz iki yıllık bir takım olmasına karşın, sporcular iki yıl içinde beş derece aldı ve katıldığı yarışlardan kupayla döndü.

 

“Sıradaki hedefimiz uluslararası yarışmalardan dereceyle dönmek”

Bundan sonraki hedeflerinin uluslararası yarışmalarda derece almak olduğunu belirten Yelken Takımı Başkanı Yahya Kemal Ata, şunları söyledi:

“2019 yılında bu takımı kurduğumuz zaman hedefimiz kazanan bir takım olmaktı. Bugün geldiğimiz noktada ise bunu başardığımızı rahatlıkla söyleyebilirim. Okulumuzun desteği ve imkânları sayesinde hedeflerimize adım adım ulaşıyoruz. Önceliğimiz İstanbul’daki yarışmalarda kendimizi gösterip kupalar kazanmaktı. Bunu başardık. Örneğin, yelken takımımız Cumhurbaşkanlığı İkinci Uluslararası Yat Yarışı Cumhuriyet Kupası’nda SB Grup üçüncüsü oldu. Bundan sonraki hedefimiz ise Türkiye genelindeki yarışlara katılmak ve bu yarışlardan kupa ile dönmekti. Bunu da Türkiye genelinde ilk katıldığımız yarış olan ve Marmaris Uluslararası Yat Kulübü (MIYC) tarafından düzenlenen 13. Nurolbank Campus Cup Yelkenli Yarışları’nda IRC Best Corrected Time Prize’da (Overall) Türkiye Şampiyonluğu ve IRC II kategorisinde ise birinci olarak kanıtladığımızı düşünüyorum. Sıradaki hedeflerimiz; Beykoz Üniversitesi ve Beykoz Üniversitesi Yelken Takımımızı uluslararası yarışlarda temsil etmek ve bu yarışlardan derece ile dönmek.”

 

Beykoz Üniversitesi Yelken Takımı (Sailing Team) Hakkında:

Beykoz Üniversitesi Yelken Takımı, 15 Kasım 2019 tarihinde Sağlık, Kültür ve Spor Müdürlüğü önderliğinde ve şu an ki başkanı Yahya Kemal Ata ile Öğrenci Kulüpler Birliği Başkanı Elif Selvi Çifçi’nin özverili çalışmaları sonucunda kuruldu. Üniversite, öğrencilerine yelken takımı hakkında duyurusunu yaparak 12 öğrencisine temel yelken eğitimi ve yarışçılık eğitimleri verdi. Her hafta antrenmanlarını yaparak çalışmalarını sürdüren takımın bugüne kadar elde ettiği pek çok başarısı bulunuyor. Takım şu ana kadar; 2021 Sportsboat Trofesi Kalamış Yelken Kulübü Kupası Üniversiteler Kategorisi Birincisi; 2021 Sportsboat Trofesi Moda Deniz Kulübü Kupası Üniversiteler Kategorisi Birincisi; 2021 Cumhurbaşkanlığı İkinci Uluslararası Yat Yarışı Cumhuriyet Kupası SB Grup Üçüncüsü; 2021 NurolBank Campus Cup IRC II – Birincisi ve IRC Best Corrected Time Prize (Overall) Türkiye Şampiyonu oldu.

 

 

EDİTÖRE NOT: Yenilikçi vizyonu temsil eden, kalite odaklı, uluslararası yeni nesil bir üniversite olarak dikkat çeken Beykoz Üniversitesi’nin temeli İstanbul Kavacık’ta 2008 yılında Beykoz Lojistik Meslek Yüksekokulu’nun kurulması ile atıldı. Türkiye Lojistik Araştırmaları ve Eğitimi Vakfı tarafından 2016 yılında kurulan üniversitenin kurucu rektörlüğünü, halen üniversitenin Rektörü olan Prof. Dr. Mehmet Durman yaptı. Beykoz Üniversitesi bünyesinde bir lisansüstü programlar enstitüsü, dört fakülte, iki yüksekokul, iki meslek yüksekokulu bulunuyor. Üniversitede, “İşletme ve Yönetim Bilimleri Fakültesi, Sanat ve Tasarım Fakültesi, Sosyal Bilimler Fakültesi, Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi” lisans eğitimi verirken, “Yabancı Diller Yüksekokulu ve Sivil Havacılık Yüksekokulu” ile “Meslek Yüksekokulu, Beykoz Lojistik Meslek Yüksekokulu” da önlisans eğitimi veriyor. “Fark yaratan bir üniversite olma” hedefiyle akademik hayatta varlığını sürdüren Beykoz Üniversitesi’nin öğrenci sayısı 5 bin 133 iken, bugüne kadar verilen mezun sayısı 6 bine yaklaştı. İstanbul Beykoz’daki beş yerleşkede eğitim-öğretime devam eden Beykoz Üniversitesi, 231 akademisyen ve 74 idari personel, uygulamalı ve kişiye özel eğitim programları ile öğrencilerini hayata ve hayallerindeki mesleğe hazırlıyor.

 

Detaylı bilgi için…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir