istanbul masöz olipsbet betadonis giriş vbet betandyou

Sevcan Birgören, sanatta engel tanımıyor

Sevcan Birgören, sanatta engel tanımıyor

Sanatta Engel Yok Vakfı ve Yeşilyurt Spor kulübü işbirliğiyle Yeşilyurt Spor Kulübü tesislerinde açılan resim ve heykel sergisine sanatseverler, siyaset insanları ve sanatçılar yoğun ilgi gösterdiler.

Sanatta Engel Yok Vakfı yararına düzenlenen bu önemli sergi ile sanata ulaşmada engel yaşayan bireylere yardımcı olma yolunda bir adım atılırken sergiye Abdullah Cömert, Ahmet Öcal, Ahmet Cabir Aslan, Ayşe Işık, Azniv Çoban, Birnur Karatimur Çutsay, Çağatay Navruz, Çiğdem Erbil, Devrim Erbil, Giray İlker Başaran, Harika Ören, İslim Kılıç, Kasım Kocak, Kenan Batıgün, M.Orkun Müftüoğlu, Nihal Erem, Nurcan Aral, Özge Gül, Rıza Karaüzüm, Semra Çelik, Serap Durmaz, Sevcan Birgören Şerifova, Sümeyye Boyacı, Şahnaz Yılmaz, Tariyel Alizade, Ülkü Cılızoğlu, Y. Gülderen Zanbak, Yiğit Yazıcı, Yunus Emre Akkuş, Zeki Kaba, Zuhal Önal ve Javad Soleimanpour eserleri ile katıldılar.

Sergiye CHP Milletvekili Gülay Yedekçi ve Türk tiyatrosunun ve ekranların ünlü oyuncularından Mert Fırat katılarak destek verdi.

Sergi sonrası kısa bir açıklama yapan Sevcan Birgören Şerifova “ Sanat güçtür… Düzenlediğimiz bu sergiyle sanatın gücünü bir kez daha hissettik ve yaşadık. Yaratılan her fırsatın, uzatılan her elin büyüyerek çoğaldığını, hayata umutla sarıldığını gördük. Sanat engelleri sevgiyle, hoşgörüyle, birliktelikle aşan en etkin yollardan biridir. Bu bağlamda bu tarz projelere her zaman katkı sağlamaya canı gönülden devam ediyorum ve etmeye de devam edeceğim. Sanatın her branşındaki sanatçı dostlarımızı ve imkan bulabilen herkesi bu duyguları paylaşmaya ve duyarlılığa davet ediyorum” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir