istanbul masöz olipsbet betadonis giriş vbet betandyou

PROF. DR. ABDURRAHİM VURAL’DAN ALMANYA’DA CUMHURBAŞKANI’NI DOĞRUDAN HALK SEÇSİN

PROF. DR. ABDURRAHİM VURAL’DAN ALMANYA’DA CUMHURBAŞKANI’NI DOĞRUDAN HALK SEÇSİN

PROF. DR. ABDURRAHİM VURAL’IN ALMANYA’DA CUMHURBAŞKANI’NIN DOĞRUDAN HALK TARAFINDAN SEÇİLMESİNİ SAĞLAMAK İÇİN 20 ŞUBAT’DA FEDERAL MECLİSE GÖNDERDİĞİ ÖNERGEYE MUHALEFET PARTİLERİ DESTEK VERDİ!

Dünyanın bir çok ülkesinde olduğu gibi, Almanya’da da Cumhurbaşkanı’nın doğrudan halk tarafından seçilmesini sağlamak amacıyla, Anayasada konuyla ilgili önemli değişiklikler yapılması için Prof. Dr. Abdurrahim Vural, 20 Şubat’da Federal Meclise önerge göndermişti.

Prof. Dr. Abdurrahim Vural’ın önergesini Federal Meclis geçtiğimiz günlerde görüştü; görüşme sonrası söz konusu önerge muhalefet partileri; AfD’nin ve Bündnis 90/Die Grünen partilerinin desteklerine rağmen ”Cumhurbaşkanı’nın doğrudan halk tarafından seçilmesinin sistemde çift başlılık doğracağı” gerekçesiyle hükümet partileri tarafından, oy çokluğuyla reddedildi.

Ayrıca, Prof. Dr. Abdurrahim Vural’ın önergesini Federal Meclis’in internet sayfasında 35.508 takipçinin desteklediği ve 2.888 takipçinin de yorum yazarak destek verdiği belirtilmekte.

CEVDET YILDIRIM -PROF. DR. ABDURRAHİM VURAL -ALMANYA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir