istanbul masöz olipsbet betadonis giriş vbet betandyou

Pandemi, Sağlıklı Enerji Veren Ürünlere Talebi Tetikliyor

Pandemi, Sağlıklı Enerji Veren Ürünlere Talebi Tetikliyor

Pandemi, Sağlıklı Enerji Veren Ürünlere Talebi Tetikliyor

Pandemi, tüketicilerin sağlıklarına yönelik görüşlerini dünya genelinde değiştirdi. Yeni bir araştırma [i] sonuçları, tüketicilerin mücadele eden enerji seviyelerini artırmak için daha sağlıklı alternatifler talep etmesi nedeniyle, bu sağlık arayışının enerji ürünleri pazarı üzerinde bir etkiye sahip olacağını gösteriyor.

Araştırma, BENEO tarafından, İspanya, Fransa, Almanya, Polonya ve Birleşik Krallık’ta 5.000 tüketici ile gerçekleştirildi.

Zihinsel sağlığın, genel ruh halinin ve fiziksel enerji seviyelerinin iyileştirilmesi, pandeminin bir sonucu olarak ivme kazanan en önemli sağlık yönlerinden bazılarıydı. BENEO’nun araştırmasına göre, Avrupa’daki neredeyse her üç tüketiciden biri pandemi sırasında yorgunluk ve enerji eksikliği ile başa çıkıyor. Araştırmaya katılanların yarısı, enerji seviyelerini iyileştirmek için gün boyunca onlara yardımcı olacak yiyecek ve içecek ürünleri aradıklarını söyledi. Bu rakam, 18 – 34 yaş aralığındaki genç yetişkinlerde daha da artıyor ve on genç Avrupalı tüketiciden sekizi enerji artırıcı ürünler arıyor. (İngiltere’de bu oran %85’e yükseliyor). Ebeveynlerin talepleri de bu pandemiye damgasını vurdu. Çocuklu on Avrupalı tüketiciden yedisi enerji seviyelerini artırmak için yiyecek ve içeceklere yöneldiğini söyledi (İngiltere’de bu oran %82’ye yükseldi).

Araştırmaya göre; Pandemi, yorgunluğun giderek artan bir sorun olmasının yanı sıra, insanları sağlığın kırılganlığı ve kendilerine bakma ihtiyacı konusunda daha bilinçli hale getirdi. Tüketicilerin %63’ü pandemi nedeniyle gelecekte daha sağlıklı yemek ve içmek için daha fazla çaba sarf ediyor. Ayrıca, pandemi sırasında formda ve aktif kalma ve dengeli beslenme konusunda da önemli endişeler oluştuğu gözlemleniyor. Artık her üç tüketiciden ikisi sağlıklı beslenmeyi gelecekteki sağlıklarını kontrol etmenin anahtarı olarak görüyor.

Enerjiyi artırmanın yaygın bir yolu enerji içecekleridir. Geniş bir kesime hitap eden enerji içeceklerini tüketen gruplardan birkaçı ebeveynler, genç yetişkinler ve e-sporcular tarafından tüketiliyor. Ancak, mevcut eğilimlerin ışığında, birçok tüketici bu kategorilerde daha sağlıklı özelliklere, daha doğal içeriklere veya sürdürülebilir enerjinin faydalarına sahip ürünler arıyor.

Aynı zamanda, tüketiciler arasında bazı şeker türlerinin diğerlerinden daha sağlıklı olduğu konusunda farkındalık artıyor. Bugün, her iki tüketiciden biri, kan şekeri seviyeleri üzerinde daha az etkisi olan şekerleri veya karbonhidratları cezbedici buluyor. Ek olarak, üç tüketiciden ikisi daha sağlıklı bir yaşam tarzını desteklediği ve sürekli enerji sağladığı için BENEO’nun Palatinose™ dengeli şekerini çekici buluyor. Bu, sağlıklı alternatif enerji artırıcı ürünlerin sürekli geliştirilmesi için zorlayıcı bir seçenek oluşturuyor.

BENEO Pazar İstihbaratı ve Tüketici İçgörüleri Başkanı Myriam Snaet konuyla ilgili olarak şunları söyledi: “Bu araştırma, pandemi boyunca gördüğümüz eğilimleri ölçüyor. Akıl sağlığının ve fiziksel enerjinin korunması artık Avrupalı tüketicilerin anahtarı haline geldi. Sağlık ve beslenmeye olan bu büyük ilgi, kan şekeri yönetiminin bir rol oynayabileceği koruyucu sağlığa artan odaklanmaya da bağlanmaktadır. Bu çalışmayla ilgili özellikle ilginç olan şey, dengeli kan şekeri düzeyleriyle ilgili iddialarla daha fazla ilgilenen hedef grubun önemli boyutu ve çeşitliliğidir. Sağlıklı yaşam tarzlarına yönelik bu kadar geniş bir çekicilikle, ürünlerine dengeli şeker olan Palatinose™’yi dahil eden üreticiler, hem bugün hem de pandemi sonrası dünyada bu trendden en iyi şekilde yararlanmaya hazır olacaklar.”

BENEO’nun alternatif şekeri olan Palatinose™, tamamen ancak yavaş bir şekilde sindirilir ve tam karbonhidrat enerjisi sağlar, ancak dengeli ve sürekli bir şekilde, kan şekeri tepkisini kontrol altında tutar. Balda doğal olarak bulunur ve şeker pancarından doğal olarak elde edilen şekerden elde edilir. Düşük glisemik indekse sahip olan Palatinose™, üreticilerin kan şekeri yönetimini iyileştirirken daha dengeli bir şekilde enerji sağlayan ürünler oluşturmasını sağlar.

Palatinose™ ile ilgili daha fazla bilgi için: www.isomaltulose.org

Editöre Not:

www.isomaltulose.org websitesi BENEO tarafından keşfedilen ve dünya genelinde Palatinose™ markası altında faaliyet gösteren akıllı karbonhidrat izomaltuloz hakkında bilgi verir. Bu web sitesi, doğadan gelen bu tamamen sindirilebilir, yavaş salınan karbonhidrat konusunda sağlık profesyonellerini ve diğer ilgili kişileri eğitmeyi amaçlamaktadır.

Bu web sitesi, Palatinose™ ‘ün, kan şekeri üzerindeki düşük etkisi (GI: 32) ve insulin seviyeleri ve onun kan şekeri ve kilo yönetimini desteklemek için kullanılabilme yeteneği, kilo yönetimi, klinik beslenme, enerji ve sporla ilgili diyetlerin yanı sıra diş sağlığı gibi beslenme ve sağlık yararları hakkında bilimsel bilgi ve rakamları içerir.

BENEO ve bileşenleri ile ilgili daha fazla bilgi için www.beneo.com ve www.beneonews.com ya da Twitter: @_BENEO ve LinkedIn:www.linkedin.com/company/beneo ziyaret edilebilir.

[i] Insites Consulting, Ekim ve Kasım 2020’de İspanya, Fransa, Almanya, Polonya ve Birleşik Krallık’ta toplamda çevrimiçi nicel bir anket gerçekleştirdi: 1000 tüketici/ülke = toplamda 5.000 tüketici

 

BENEO Hakkında:

BENEO, gıda, yem ve eczacılığa ait ürünler için doğal kaynaklardan bileşen geliştirme ve üretme konusunda uzun vadeli deneyime sahiptir. Bu bitki bazlı fonksiyonel bileşenler, sağlığı destekleyerek ve tat ve dokuyu optimize ederek çok çeşitli ürünlerin besleyici ve teknik özelliklerini geliştirmeye yardımcı olur. Şirketin portföyünde şeker pancarından elde edilen fonksiyonel karbonhidratlar, prebiyotik hindiba kökü lifi, bitki bazlı proteinler ve pirinçten özel bileşenler bulunmaktadır. Beslenme bilimi ve mevzuatı hakkında kesin bilgiler sağlayan BENEO-Institute ve uygulama teknolojisi danışmanı BENEO-Technology Center de dahil olmak üzere benzersiz bir uzmanlık zinciri aracılığıyla BENEO, sağlıklı bir yaşam tarzını bütünsel bir şekilde destekleyen bileşenler sağlayarak müşterileri destekler.

2007 yılında kurulan BENEO, 80’den fazla ülkede 1000’den fazla çalışanı ve son teknoloji ürünü beş üretim tesisi ile Belçika, Şili, Almanya ve İtalya’da faaliyet göstermektedir.

BENEO ve bileşenleri ile ilgili daha fazla bilgi için www.beneo.com ve www.beneonews.com ya da Twitter: @_BENEO ve LinkedIn:www.linkedin.com/company/beneo ziyaret edilebilir.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir