Netflix’in Şubat ayındaki en kötü filmlerinden biri olan Mea Culpa film incelemesi

Netflix’in Şubat ayındaki en kötü filmlerinden biri olan Mea Culpa film incelemesi

“Mea Culpa” filmi, hırslı bir ceza avukatı olan Mea Harper’ın, gizemli ve çekici bir sanatçı olan Zyair Malloy’un cinayetle suçlanması üzerine davayı üstlenmesini konu alıyor. Zyair’in masumiyetine dair şüpheler artarken, Mea gerçekleri ortaya çıkarmak için tehlikeli bir yola girer ve geçmişin karanlık sırlarıyla yüzleşmek zorunda kalır.

Netflix tarafından erotik ve gerilim türünde tanıtılan film, bu beklentileri karşılamaktan uzak kalıyor. Erotizmle alakalı sahnelerin bulunmaması ve oyunculukların sıradanlığı, filmi beklentilerin altında bırakıyor. Görsel estetikten yoksun sahneler ve zayıf müzik seçimleri de filmi olumsuz etkiliyor.

Masumiyet, suçluluk ve vicdan gibi ahlaki temaların sorgulanmaya çalışıldığına dair izler olsa da, bu konuda derinlemesine bir işlenişten söz etmek zor. “Mea Culpa” filmi, izleyiciyi zaman kaybına uğratan ve beklentileri karşılamayan bir yapım olarak öne çıkıyor. Gösterilmeye değer pek bir yönü olmayan bu film, sıradanlık ve ucuzluk hissiyatıyla dikkat çekiyor.

Sonuç olarak, “Mea Culpa” filminden uzak durmanın daha iyi olabileceği, Türk sinemasının dahi bu tür yapımlardan daha iyi olduğu düşüncesini akılda tutmak gerektiği tavsiye ediliyor.

Kamil Hızer / Aktuel10.com

Instagram: @kamilhizer

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir