istanbul masöz olipsbet betadonis giriş vbet betandyou

Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar, Suriye Sınır Hattında Toplantı Yaparak Mehmetçiğin Yeni Yılını Kutladı

Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar, Suriye Sınır Hattında Toplantı Yaparak Mehmetçiğin Yeni Yılını Kutladı

Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar, Suriye Sınır Hattında Toplantı Yaparak Mehmetçiğin Yeni Yılını Kutladı

 

Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar, beraberinde Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Musa Avsever, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Adnan Özbal ve Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Küçükakyüz ile Havadan İhbar Kontrol uçağı ile Ege, Doğu Akdeniz ve Güneydoğu’da gerçekleştirdiği inceleme ve denetlemelerin ardından Şanlıurfa’ya geçti.

Havalimanında 2’nci Ordu Komutanı Orgeneral Metin Gürak ve diğer yetkililer tarafından karşılanan Bakan Akar, beraberindeki TSK Komuta Kademesi ile sınır hattındaki birliklerde inceleme ve denetlemelerde bulundu.
Daha sonra Kara Kuvvetleri Komutanlığı İleri Müşterek Harekât Merkezi Komutanlığına geçen Bakan Akar, burada sınır hattı ve ötesindeki birliklerin komutanları ile video telekonferans toplantısı gerçekleştirdi.
Birlik komutanları ile yılın değerlendirmesini de yapan Akar, talimatlar verdi.

Yıl boyunca başarılı bir şekilde görevini yerine getiren tüm personeli tebrik eden Bakan Akar, “Türkiye’nin hak, alaka menfaatleri ile itibarını korumakla ilgili görevleri büyük bir başarıyla yerine getirdiniz. Tüm personelimizi yürekten kutluyorum” diye konuştu.

Türk Silahlı Kuvvetlerinin Cumhuriyet tarihinin en yoğun döneminden geçtiğini vurgulayan Bakan Akar, “Çok büyük başarılar elde ettiniz, önümüzde daha da büyük işler var. Artan bir şiddet ve tempoda aynı azim ve kararlılıkla 2022’de de mücadelemizi sürdürecek ve başaracağız. Bugüne kadar yaptıklarınız neler yapabileceklerinizin teminatıdır” dedi.

Bakan Akar sözlerinin sonunda beraberindeki TSK Komuta Kademesi ile tüm personelin yeni yılını kutladı.

kaynak:https://www.msb.gov.tr/SlaytHaber/31122021-81188

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir