istanbul masöz olipsbet betadonis giriş vbet betandyou

Millî Savunma Bakanı Akar, NATO Karargâhında

Millî Savunma Bakanı Akar, NATO Karargâhında

Millî Savunma Bakanı Akar, NATO Karargâhında

Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar, NATO Savunma Bakanları Toplantısı’na katılmak üzere NATO Karargâhına geldi.

Türkiye’nin NATO Daimi Temsilcisi Büyükelçi Basat Öztürk ve diğer yetkililer tarafından karşılanan Bakan Akar, NATO Daimi Temsilciliği ile Türk Askerî Temsilciliğini ziyaret etti.

Personelle görüşüp devam eden çalışmalara ilişkin bilgi alan Bakan Akar, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde uluslararası alanda bir özne hâline gelen Türkiye’nin çok önemli çalışmalar yaptığını, ciddi başarılar sağladığını belirtti.

Çok farklı faktörler ve etkenler nedeniyle hassas bir dönemden geçildiğini vurgulayan Bakan Akar, “Türkiye’nin, 85 milyonun sizden beklentisi büyük. Bu yıl Türkiye’nin NATO’ya katılımının 70’inci yıl dönümü. NATO’nun değerlerini ve sorumluluklarını paylaşan Türkiye, 1952 yılından bu yana kendisine verilen tüm görev ve misyonları başarıyla yerine getirmektedir. Burası bir taraftan NATO görevlerine destek sağlarken diğer taraftan ülkemizin hak ve menfaatlerini korumak ve kollamak için önemli bir ortam.” diye konuştu.

NATO Savunma Bakanları Toplantısı oturumlarına katılımı öncesinde NATO Karargâhındaki personel ile çalışmalara ilişkin toplantı gerçekleştiren Bakan Akar’ın gün içinde bazı ülkelerin savunma bakanları ile ikili görüşmeler yapması da planlanıyor.

MSB

kaynak:https://www.msb.gov.tr/SlaytHaber/1622022-12583

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir