istanbul masöz olipsbet betadonis giriş

MEHMET DANAOĞLU `NDAN ‘MEVLANA HAFTASI’ MESAJI

MEHMET DANAOĞLU `NDAN ‘MEVLANA HAFTASI’ MESAJI

Danaoğlu Group Yönetim Kurulu Başkanı Gelecek Partisi Nizip İlçe Başkanı Nizip İnşaat Müteahhitler Derneği Başkanı Yüksek Mimar Mehmet Danaoğlu, Mevlana Haftası dolayısı ile bir mesaj yayınladı.

Başkan Danaoğlu, yazılı olarak yayınladığı mesajında, şu ifadelere yer verdi:

“Türk-İslam tarihinde fikir dünyamıza ve toplum yaşamımıza etkileriyle çok önemli bir yer tutan Mevlana Celaleddin-i Rumi; sevginin, barışın, kardeşliğin, hoşgörünün sembolüdür.

‘Ne olursan ol, yine gel’ çağrısıyla dünya da ve ülkemiz de “İnsan yaratılmışların en şereflisidir” düsturuyla her dilden, her dinden, her renkten insanı kucaklayan İslam sevgisi ve hoşgörüsü ile hayatını birleştiren, bunu kendisine ilke olarak benimseyen ve kendi yolunda gidecek olan milyonlarca insana ışık tutan Mevlana Celaleddin-i Rumi yaşadığı dönemden günümüze hiç unutulmamıştır.

O’nun yoluna gönül koyan herkes kemale, sevgiye, insanlığa, bilgeliğe, hoşgörü ve yüksek ahlaka ulaşmaya çalışmaktadır. ‘Yakınlığında çeşitleri var. Güneş dağa taşa da vurur, altına da. Güneş kuru dala da yakındır, yaş dala da’ düsturundan hareketle oluşturduğu hoşgörü eksenli geniş bakış açısı yüreğimizde ki boşluğa ilahi aşkı doldurmamıza vesile olan Mevlana Celaleddin-i Rumi’yi Mevlana haftası münasebetiyle saygı ve rahmetle anıyoruz.”

ABDULLAH YİĞİT-ANKARA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir