istanbul masöz olipsbet betadonis giriş vbet betandyou

Kıbrıs Zafere Doğru’da beklenen an geldi…

Kıbrıs Zafere Doğru’da beklenen an geldi…

TRT 1 ekranlarında yayınlanan, başrollerini Ahmet Kural, Serkan ÇayoğluPelin KarahanTayanç AyaydınGülper Özdemir ve Devrim Saltoğlu’nun paylaştığı “Kıbrıs Zafere Doğru”nun yeni bölümünde; Ankara, Kıbrıs Türkleri’nin özgürlüğüne kavuştuğu tarihi Kıbrıs Barış Hareketı’nı başlatıyor. Büyük merakla beklenen bölümde dönemin Başbakanı Bülent Ecevit ve yardımcısı Necmettin Erbakan müdahale için düğmeye basıyor. Tarihin unutulmaz zaferine ışık tutan Kıbrıs Zafere Doğru yeni bölümüyle büyük beğeni toplayacak.

Dizinin yirmi üçüncü bölümünde neler olacak; Yıl 1974… Yunanistan cuntası, kendileriyle ters düşen Makaryos’a, Nikos Sampson eliyle bir darbe düzenler. Ankara, bu haberi alır almaz duruma el koyar. Başbakan Ecevit ve yardımcısı hükümet ortağı Erbakan, acil bir şekilde müdahale kararı alır. Ecevit, diğer garantör ülke İngiltere’yle birlikte müdahalede bulunmak üzere Londra yolunu tutarken genelkurmay askeri müdahale için hazırlıklara başlar. Makaryos ise İngilizler tarafından Malta’ya kaçırılır. Rum kesiminde Makaryos ve Sampson yanlıları arasında iç savaş çıkmıştır. Yedi yıldır farklı yerlerde görev yapmakta olan Zifir Petek, Ankaralı ve Kemal’e iletilen askeri müdahale ihtimali ile tekrar bir araya gelmek üzere Lefkoşa’ya çağrılır. Ecevit, Londra’dan istediğini alamadan dönünce müdahalenin zaruri olduğu konusunda anlaşılır ve Amarika’nın tüm ısrarlarına rağmen çıkartma gerçekleştirilir.  Mücahitlerimiz ise uçaklardan atılan paraşütçü mehmetçiği karşılamak ve onların salimen inip diğer birliklerle kayıpsız buluşmalarına yardım etmek üzere saha temizliği yağmaktadır. 11 yıldır beklenen gün gelir ve Mehmetçik adaya çıkar.

Yönetmenliğini Osman Taşcı ve Barış Erçetin’in üstlendiği, senaryosunu Emre Özdür ve Başar Başaran’ın kaleme aldığı “Kıbrıs Zafere Doğru” çok konuşulacak yeni bölümüyle 28 Ocak Cuma günü saat 20.00’de TRT1’de ekrana geliyor…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir