istanbul masöz olipsbet betadonis giriş

İslam hala Almanya’da resmi din olarak tanınmış değildir!

İslam hala Almanya’da resmi din olarak tanınmış değildir!

PROF. DR. ABDURRAHİM VURAL’IN ALMANYA’DA İSLAM DİNİNİN RESMİ DİN OLARAK TANINMASI İÇİN FEDERAL ALMANYA MECLİSİ’NE VE 16 EYALET MECLİSLERİNE YAPTIĞI BAŞVURUYU SACHSEN-ANHALT EYALET MECLİSİ GÜNDEMİNE ALDI!

Almanya’da 60 yıldır müslümanlar yaşamasına rağmen ve müslümanların sayılarının 5 milyonu bulmasına rağmen; İslam hala Almanya’da resmi din olarak tanınmış değildir!

Almanya’da bu zamana kadar İslam dininin resmi din olarak tanınması için (Körperschaft des öffentlichen Rechts); resmi makamlara hiç bir müracaat yapılmadığı ortaya çıkmıştır!

Almanya’da tarihi davalara imza atan Prof. Dr. Abdurrahim Vural, müslümanların bir çok sorununa çözülmesi için el attığı gibi, bu konuya da el atarak; İslam dininin resmi din olarak tanınması için, bilhassa İslam dininin kiliselerle eşit hakka sahip olabilmesi için (Körperschaft des öffentlichen Rechts); kolları sıvayarak, konuyla ilgili Federal Almanya Meclisi’ne ve 16 Eyalet Meclisleri’ne Nisan 2021’de başvurmuştu ve bu başvuruyu Almanya’nın Sachsen-Anhalt Eyalet Meclisi gündemine alarak, Eyalet Hükümeti’nden savunma talep etti ve bu savunmaya karşı da Prof. Dr. Abdurrahim Vural’dan savunma talep etti.

Bu başvuru Almanya tarihinde ilk başvuru olarak tarihe geçti.

PROF. DR. ABDURRAHİM VURAL- ALMANYA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir