istanbul masöz olipsbet betadonis giriş vbet betandyou

İmplant Fiyatları

İndirimdeki implant fiyatları dayanıklılık ve uzun ömürlü olmaları nedeniyle hastaların bir çoğu tedavilerinde implant diş yaptırmayı tercih ediyorlar.

İmplant Fiyatları

Müşteriler tarafından bilinen implant fiyatları tedavi sırasında kullanılan çene kemiğine takılan metal kökler veya kullanılan malzemelerin kalitesi ile ölçülmektedir. Kaliteli ürünlerde fiyatlar yükselirken daha düşük bütçeli müşteriler için uygun seçeneklerde sunulmaktadır. Sadece kalite farkı olan bu malzemelerde implant diş fiyatları değişmektedir. Yapımındaki kullanılan çene kemiğine takılan metal kökler sayesinde oldukça güçlü, dayanıklı ve uzun süreli bir çözüm olarak görülmektedir. Tek diş implant fiyatları kullanılan malzemenin fiyatına göre bin lira ile 5 bin lira arası değişiyor.

GÜNCEL İMPLANT FİYATLARI

ORTALAMA İMPLANT FİYATLARI KDV Dahil %8
Kemik İçi Tek Diş İmplant fiyatı  1100 TL
Tek Diş Sert doku greftleme fiyatı  550 TL
Overdenture Tek Diş Hassas Tutucu fiyatı hariç (Tek Çene)  1350 TL
OverdentureTek Diş Hassas Tutucu fiyatı hariç (Çift Çene)  2150 TL
Veneer Kron ( Zirkonyum) Tek Diş (Metal Ücreti Hariç) 450 TL
Veneer Kron ( Porselen ) Tek Diş (Metal Ücreti Hariç) 450 TL
Tam Seramik Kron ( Metal Desteksiz Porselen ) Tek Diş 950 TL

KESİN FİYATLAR VE BİLGİ ALMAK İÇİN
KLİNİK İLE GÖRÜŞMENİZ ÖNERİLİR

İMPLANT DİŞ YAPTIRMAK KİMLER İÇİN UYGUNDUR?

Kalıcı sonuçlar amaçlanarak yapıldığı için implant yapımı gelişimi devam eden kişiler tarafından yapılması önerilmemektedir. Çene kemiğine takılmakta olan metal ayaklı vida kökler gelişim sürecindeki çocuklar için çene yapısının şekillenmesi devam ederken dış etken olan metal vida büyük sorunlar ortaya çıkaracağı düşüncesi ile önerilmemektedir. Kesinlikle ilk önce profesyonel implant uzmanlarından bilgi alınması gereken implant yapımı diş doktorunun onayından sonra belirlenen tedavi düzenine bağlı kalınarak yapılmalıdır. Doktorlar hastalarına en uygun olan ve vücut sağlığına zarar vermeyecek olan alaşımdaki implant ürünlerini önerir. İmplant  fiyatları bu malzemelerin kalitesine göre değişmektedir.

İmplant yapımı ve kök açılımı sırasında sert tedavi olarak gözükmesi nedeniyle müşteriler genellikle çekimser olarak yaklaşmaktadır. Uzun süreli sonuçlar için tercih edilen implant dişler bu tereddütü yenen müşteriler tarafından uzman doktorlar eşliğinde büyük oranda memnuniyetle sonuçlanıyor.

Çene İmplant Diş Yapımı

İMPLANT YAPIMI ADIMLARI;

  • İmplant yapılacak hastanın her şeyden önce sağlık kontrolü yapılır ve implant yapımının hasta için sağlık sorunu yaratıp yaratmayacağı incelenir. Tedavi sürecinde bilinen doktorlar veya diş polikliniklerinden destek almanız önemlidir. Sonrasında çekilmiş veya düşmüş olan diş yerinin temizlenip implant vidalar için yuva açılma işlemi yapılmaktadır.
  • Hastanın seçimine bağlı olarak istenilen implant kök vidaları yerleştirilir. Vida kapakları kapatılır ve çene ile implant köklerinin uyum sağlaması için beklenir. Bu süre kişilere göre değişmektedir ve doktorların kontrolünde tedavi izlenerek bilgilendirilir.
  • Dişlerin ve çene röntgeni çekilerek implanta uygun çene yapısına özel olarak özel tasarlanan implant dişler yapılır ve daha önce kapatılan kapaklar açılarak vidalara monte edilir.

Bu süreçlerin yapımı ve işleyişi implant uzmanlarına göre değişmektedir. Güncellenen cerrahi adımları ve implant fiyatları indirimlerini polikliniklere veya uzman doktorlara sormanız önerilir.

Eğer implant diş yaptırmaya karar vermiş bu tedaviyi seçenlerin büyük bir çoğunluğu sizinle aynı nedenden dolayı yani uzun ömürlü ve daha kalıcı bir çözüm olması nedeniyle tercih etmektedirler. Tedavide sürecinde, implant diş fiyatları açısından kliniklerin ve kullanılan metal diş köklerinin çok büyük bir önemi vardır. İmplant yapımının planlanması tedavinin ilk sürecidir. İmplant yapımında planlama yapılırken görüntülenme tekniklerinden faydalanılması gerekmektedir.

Ortalama implant fiyatları kullanılan malzemeler ve tedavi olduğunuz kliniklere 1.000 TL ile 5.000 TL arasında tek diş implant fiyatları değişmektedir.

Planlama sürecinde ilk önce çene yapınızın 2 boyutlu veya kliklere göre dental tomografi ile 3 boyutlu şekilde çene kemiği yapısı, dişlerin durumu ve gerekli implant tedavisinin hangi koşullarda yapılması gerektiği incelenmektedir. İmplant tedavisinin yapılabilmesi için belirli bir kemik boyutu ve alanı gerekmektedir. Metal ayakların çene kemiğini delmek suretiyle monte edildiğini porno izle düşündüğümüzde eğer çene kemiğiniz bu işlemler için yeterli değilse implant planlama aşamasında bu fark edilmelidir ve klinik tarafından bu kişiye bildirilmelidir. Bu süreçler sonrasında eğer implant yapımına uygun ise size sunulan tercihler ve hizmetler sonrasında implant fiyatı sunulmaktadır.

Özellikle çene gelişimi devam eden kişilerde, çocuklarda implant yapılması önerilmemektedir. Gelişim devam ederken monte edilen metal implant kökünün ilerleyen zamanlarda zarar vereceği düşünülmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir