istanbul masöz olipsbet betadonis giriş vbet betandyou

HALK EĞİTİM MERKEZİ SERGİSİ AÇILDI

HALK EĞİTİM MERKEZİ SERGİSİ AÇILDI

Kemer Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü sergi açılışı gerçekleştirildi.

Kemer Ayışığı Parkındaki açılışa, Kemer Kaymakamı Yücel Gemici, Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, Kemer Jandarma Komutanı Yüzbaşı Ramazan Ergel, Kemer Emniyet Müdürü Deniz Yılmaz, Kemer Milli Eğitim Müdürü Yusuf Tekdemir, Kemer Halk Eğitim müdürü Selçuk Karamiklioğlu, milli eğitim şube müdürleri, siyasi parti temsilcileri, muhtarlar, okul müdürleri ve öğretmenleri katıldı.

Türkiye geneli 1-6 Haziran tarihlerinde “Hayat boyu öğrenme haftası” etkinlikleri kapsamında açılan sergide kursiyerlerin elinden çıkan ürünler sergilendi.

Kemer Halk Eğitim Müdürlüğünde kurs alan ev hanımlarının, el emeği göz nuru ürünleri sergide satarak ev ekonomilerine katkı sağlaması amaçlanıyor. Bu yıl ilki yapılan etkinliğin her yıl yapılacağı belirtildi.

Kaymakam Gemici, Başkan Topaloğlu ve beraberindekiler, kurdele kesiminin ardından

pandemi tedbirleri alınarak açılan sergi alanını gezerek, ev hanımlarının yaptığı ürünleri inceledi ve bilgi aldı.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Tekdemir, sergi alanına yaptığı açıklamada, halk eğitim merkezlerinin Milli Eğitim Bakanlığı içerisinde “hayat boyu öğrenme kurumları” olarak adlandırıldığını söyledi.

Tekdemir, bu tarz faaliyetlerin ilçelerde desteklenmesi gerektiğini ifade ederek, “Bütün kamu çalışanlarına ve yerel yönetimlere büyük bir iş düşmekte. Bu noktada her yıl hayat boyu öğrenme faaliyetlerinin canlanması toplantılarını gerçekleştiriyoruz ve bu kapsamda bizlere destek olan başta ben sayın kaymakamıma çok teşekkür ediyorum. Her zaman ne istediysek bizlere hep destek oldu ve önümüzü açtı. Bu noktada başta kaymakamız olmak üzere belediye başkanımıza teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Açılışı yapılan serginin yarın saat 19:00’a kadar açık kalacağı belirtildi.

Kaynak:https://www.kemer.bel.tr/tr/haberler/halk-egitim-merkezi-sergisi-acildi.html#

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir