istanbul masöz olipsbet betadonis giriş vbet betandyou

Esin İris “Her Yanım Beyaz” adlı şarkısını müzikseverlerle buluşturdu

Esin İris “Her Yanım Beyaz” adlı şarkısını müzikseverlerle buluşturdu

Sözlerini Esin İris’in yazdığı, bestesini yine Esin İris ve Cenk Doğruyol’un yaptığı, düzenlemesini ise Emir Özgören’in hayata geçirdiği Pasaj&Garaj Müzik etiketli “Her Yanım Beyaz” 5 Kasım Cuma tüm dijitallerde yayında. Şarkı, aşkın aynı anda hem tehlikeli sayılabilecek kadar tutkulu hem de naif, masum ve berrak hissettirmesini anlatıyor. Low end frekansların ağırlıklı olarak hakim olduğu, elektronik ögelerin akustik seslerle akışkan bir harmoni içerisinde yer aldığı, epik bir akışa sahip olan “Her Yanım Beyaz”ın mix’ini Arzu Alsan, mastering’ini Güven Ersoysal hayata geçirdi.

Klipte 8D Ses Teknolojisi Kullanıldı

8D ses teknolojisi kullanılarak şiirsel bir döngü hissi de yaratılan şarkının video klibinin yönetmen koltuğunda ise Aylin Aslan oturuyor.

Sakin, meleksi ve nefesli vokallerini sıklıkla dinlediğimiz Esin İris, Her Yanım Beyaz’da ise çığlık çığlığa, etkileyici bir vokal performansı ile karşımıza çıkıyor.

Esin İris Kimdir?

Esin İris Orhan (d. 23 Ocak 1988, İstanbul) Türk şarkıcı, söz yazarı, besteci, yorumcu ve reklam yazarı.

2002 yılında şarkı sözü yazmaya başladı. 2003 yılının ortasında ilk amatör kaydını gerçekleştirdi. Yıllar içerisinde amatör olarak kaydettiği şarkılarla gerek Türk gerekse yabancı basında ilgi çekmeye başladı. Bir yandan canlı performanslar gerçekleştirmeye devam ederken, içlerinde Gökçe, Kolpa, Ayhan Sicimoğlu, Keremcem, Atiye, Bengü, Koray Candemir’in de bulunduğu birçok farklı müzik kategorisinden sanatçı için şarkı sözleri yazdı. Düetleri, şarkı sözleri ve besteleri ile 10’un üzerinde albümde bulundu. Mor ve Ötesi, Stuka, Fairuz Derin Bulut, Ayben, Oğuzhan Uğur, Koray Candemir, Gökçe, Kolpa gibi birçok müzisyenin ve müzik grubunun sahnelerine konuk oldu. Pop müzik kategorisindeki ilk LP albümü Yine Mavi’yi ise 2 Eylül 2014’te Sony Music etiketiyle çıkardı. Sonrasında yayınladığı single ve gerçekleştirdiği düet çalışmalarının yanı sıra, 2008 yılından itibaren birçok reklam müziğinde ve dizi müziklerinde gerek besteci, gerek seslendirmeci olarak yer aldı. Sevilen dizi müziklerine imza atarak yurtdışında da bir hayran kitlesi kazandı. Söz yazarı ve besteci ve reklam yazarı olarak kariyerine devam ederken, yeni tekli çalışması Her Yanım Beyaz’ı, Garaj Müzik etiketiyle 2021 yılında yayınladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir