istanbul masöz olipsbet betadonis giriş vbet betandyou

Erkan Ünlü’nün “Katil , İmam ,Hayat Kadını” (Kesişen Yollar) adlı romanı raflardaki yerini aldı

Erkan Ünlü’nün “Katil , İmam ,Hayat Kadını” (Kesişen Yollar) adlı romanı raflardaki yerini aldı

Mavi Mühür, Leyla, Sanal Aşkın Gerçek Acısı adlı kitaplarıyla büyük bir çıkış yakalayan şair ve yazar Erkan ÜNLÜ’ nün 4. Romanı olan “Katil , İmam ,Hayat Kadını” kesişen yollar alt başlığı ile okurlarıyla buluştu.

Yazdığı romanlarla ciddi bir okur kitlesine ulaşan Erkan ÜNLÜ, Leyla romanın aksine “Katil , İmam ,Hayat Kadını” romanın bir çok kitleye hitap edeceğini belirtti. Son romanında insanların toplumdaki zıt kutupların birbirlerine benzerliğini kaleme aldığını ifade eden başarılı yazar ÜNLÜ romanında aynı zamanda yine toplum baskısı nedeniyle sürüklenen hayatlara değindiğini belirtti.

“Katil İmam,Hayat Kadını” adı romanımda toplum baskısı ile sürüklenen hayatların kesiştiği noktalarda birbirlerine nasıl temas ettiğini ve bu temasın domino etkisi yarattığını söyleyen Erkan ÜNLÜ “Kitabımda asıl anlatmak istediğim bir insanın her şeyden vazgeçtiği anda bile bazı hayallerinin gerçekleşebileceğini ifade ettim. Romanımın ana karakterlerinden biri olan “uğursuz bebek” Yusuf’un hayatında sade bir dil ve anlatımla göreceğiz. Bir katil, bir imam ve bir hayat kadını birbirlerine ne kadar benzeye bilir. Konun tam hikayesi bu kitapta saklı” dedi.

Erkan ÜNLÜ’nün son romanı Katil İmam Hayat Kadını aslında toplumsal kalıplar ile aşkın sınır tanımayan yapısı arasındaki çatışma işleniyor. Kader, pişmanlık, aile bağları, özlem ve günah teması romanın temellerinde yer alıyor. Karakter analizlerinin basit ve yalın bir dille okuyucuya aktarılması ise romanın sürükleyici olmasını sağlıyor. diğer romanlarından farklı olarak aksiyon öğelerinin de yer aldığı görülüyor. Hayat kadını, imam ve katil olmak üzere toplumun uç kesimlerinde yaşayan karakterlerin iç çatışmalarına dikkat çekiliyor.

Erkan ÜNLÜ’nün eserleri

– Mavi mühür (şiir kitabı)

– Leyla (roman)

– Sanal Aşkın gercek acısı (roman)

– İmam katil hayat kadını (roman)

Sevilen şiirleri

– Bu muydu sevmenin bedeli

– Sen gök yüzünün çoban yıldızı

– Ya duygularının adını koy ya da kapının koluna elini

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir