istanbul masöz olipsbet betadonis giriş vbet betandyou

Cumhurbaşkanımız Sn. Erdoğan, Katar’da Görevli Mehmetçiklerimize Seslendi: “Cumhurbaşkanı ve Başkomutan Olarak Her Birinizle Bir Kez Daha İftihar Ettim”

Cumhurbaşkanımız Sn. Erdoğan, Katar’da Görevli Mehmetçiklerimize Seslendi: “Cumhurbaşkanı ve Başkomutan Olarak Her Birinizle Bir Kez Daha İftihar Ettim”

Cumhurbaşkanımız Sn. Erdoğan, Katar’da Görevli Mehmetçiklerimize Seslendi: “Cumhurbaşkanı ve Başkomutan Olarak Her Birinizle Bir Kez Daha İftihar Ettim”

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Doha temasları sırasında Katar-Türk Birleşik Müşterek Kuvvet Komutanlığını da ziyaret etti. Cumhurbaşkanımız Sayın Erdoğan’a Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar da eşlik ederken, Cumhurbaşkanımız Erdoğan burada yaptığı konuşmada Türkiye-Katar Yüksek Stratejik Komitesi’nin 7’nci toplantısı dolayısıyla bir arada olmanın bahtiyarlığını belirtti.

Cumhurbaşkanımız Sayın Erdoğan, “Ülkemizi ve milletimizi burada şerefle temsil eden siz kahraman askerlerimizi canıgönülden tebrik ediyorum. Bu vesileyle vatanımızın bağımsızlığı uğrunda gözlerini kırpmadan canlarını feda eden aziz şehitlerimizi rahmetle yâd ediyor, gazilerimize şükranlarımı sunuyorum. Sınırlarımız içinde ve dışında devletimizin bekası, milletimizin güvenliği, dost ve kardeş ülkelerin huzuru için fedakârca görev yapan tüm emniyet güçlerimize Rabbimden muvaffakiyetler niyaz ediyorum. Rabbim sizi ve güvenlik güçlerimizin tamamını her türlü kazadan, beladan, saldırıdan muhafaza eylesin. Sizlere tüm Türkiye’deki ailelerinizin, sevdiklerinizin ve aziz milletimizin selamlarını, sevgilerini getirdim. 84 milyonun her bir ferdinin duası daima sizinledir, sizin yanınızdadır. Sizler milletimizin göz bebeğisiniz. Sizler hem vatandaşlarımızın hem de dostlarımızın güven kaynağısınız. Buradaki vazifenizi büyük bir disiplin ve fedakârlıkla yaptığınızı görüyor, bundan da büyük bir memnuniyet duyuyorum.” diye konuştu.

Kahraman ordunun asırlardır olduğu gibi bugün de 3 kıta, 7 iklimde kendisine verilen görevleri gerektiğinde canı pahasına yerine getirdiğini dile getiren Cumhurbaşkanımız Sayın Erdoğan, Türk Silahlı Kuvvetlerinin “Ölürsem şehit, kalırsam gazi” şiarıyla ülke ve dünyanın dört bir yanında barışa, istikrara ve güvenliğe hizmet ettiğini söyledi. Cumhurbaşkanımız Sayın Erdoğan, “Türkiye olarak Katar ile birlikte tüm Körfez bölgesinin huzur ve esenliğine büyük önem veriyoruz. Bu topraklarda asla gerilim, çatışma ve husumet görmek istemiyoruz. Gerek yeraltı kaynakları itibarıyla gerekse ticari bakımdan çok büyük potansiyeli olan bu güzel coğrafyanın kardeşlikle, dayanışmayla gündeme gelmesini, her alanda gelişmesini, güçlenmesini arzu ediyoruz. Hangi kökene, mezhebe, meşrebe sahip olursa olsun Körfez halklarının tamamı bizim özbeöz kardeşimizdir. Körfez ülkeleriyle iş birliğimizi bu anlayışla karşılıklı çıkar ve saygı temelinde ilerletmeye çalışıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Katar makamlarının ve Katar halkının Türk askerlerine yönelik teveccühüne de yakından şahit olduklarını belirten Cumhurbaşkanımız Sayın Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Katarlı kardeşlerimiz en üst düzeyde sizlerin buradaki varlığınızdan duydukları memnuniyeti dile getirdiler. Burada gördük ki millî, manevi ve mesleki değerlerinizden aldığınız ilhamla Katar halkının gönlünde taht kurmuşsunuz. Türk askerinin farkını, çalışmalarınızla gayretlerinizle disiplin ve görev bilincinizle göstermişsiniz. Bugün Türkiye Cumhurbaşkanı ve Başkomutan olarak her birinizle bir kez daha iftihar ettim. Türkiye Katar arasındaki müstesna ilişkiler bu gibi önemli misyonların da katkısıyla daha da derinleşiyor. Burada icra ettiğiniz görevi yalnızca bir vazife olarak addetmeyin. 2 bin 230 senelik mazisiyle dünyanın en köklü ordularından olan Türk Silahlı Kuvvetlerinin şerefli birer mensubu olan sizler, aziz milletimizin temsilcileri olarak bu topraklarda bulunuyorsunuz. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da görev ve sorumluluklarınızı layıkıyla yerine getireceğinize, şanlı Türk bayrağını ve ülkemizi gururla temsil edeceğinize yürekten inanıyorum.”

kaynak:https://www.msb.gov.tr/SlaytHaber/7122021-82427

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir