istanbul masöz olipsbet betadonis giriş vbet betandyou

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Burhaniye Şehriban Hatun Camii’nin açılışını gerçekleştirdi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Burhaniye Şehriban Hatun Camii’nin açılışını gerçekleştirdi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Burhaniye Şehriban Hatun Camii’nin açılışını gerçekleştirdi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cuma namazını açılışını gerçekleştirdiği Üsküdar’daki Burhaniye Şehriban Hatun Camii’nde kıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, namazın ardından düzenlenen açılış törenindeki konuşmasında, komşuları Tahsin Karademir’in annesinin adıyla inşa ettirdiği caminin tüm Müslümanlara hayırlı olmasını diledi.

Karademir’in bu mescidi, camiyi güzel bir mimariyle inşa ettiğini dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları kaydetti: “Bunu Kur’an Kursu’yla beraber yavrularımızın ve tüm komşularımızın, Müslümanların emrine amade kıldı. Allah kendilerinden razı olsun. Rabbimizin de buyurduğu gibi ‘Kim bu dünyada benim için bir mescit bina ederse, ben de cennette onlar için bir ev, bir beyt inşa ederim.’ Rabbimiz böyle buyuruyor ve şimdiden tabii bu hazırlıkları imkânı olanlar hep beraber yapmak durumundayız, yapıyoruz, yapacağız. Devleti ricali olarak bizler de tüm Müslümanların verdiği desteklerle ülkemizin dört bir yanında mescitlerimizi, camilerimizi inşa etmeye devam ediyoruz, devam edeceğiz. Tabii bu yavrularımız için de bu mescitler, camiler adeta birer mektep, birer medrese olacak. Sözleri daha fazla uzatmadan Şehriban annemize ve geçmişlerine Allah’tan rahmet diliyorum. Bunun yanında tüm imkânı olanları da böyle bir seferberliğin içerisinde olmaya davet ediyorum.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasının ardından Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş dua etti. Duanın ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan, Burhaniye Mahallesi sakinlerine de şu çağrıda bulundu: “Ben bu arada tabii tüm komşularımızdan, bütün Burhaniye Mahallesi sakinlerinden özellikle bir ricada bulunacağım bir kardeşleri, Cumhurbaşkanları olarak diyorum ki; ben buradaki tüm konutların, bu yolların şu sıkıntılarından bir an önce kurtulmak için kentsel dönüşüm, değişim noktasında belediyemize, bunun yanında Çevre ve Şehircilik Bakanlığımıza yardımcı olun, bir an önce buralardaki bu değişim, dönüşümleri yapıp, sizlerin de bu dünya huzuruyla buralarda yaşama imkânınızı biz de süratle başaralım, bunları da bitirelim diyorum.”

Daha sonra Cumhurbaşkanı Erdoğan, Şehriban Hatun Camii’nin tüm Burhaniye’ye ve Müslümanlara hayırlı olmasını dileyerek, beraberindekilerle kurdeleyi kesti.

“TÜRKİYE, NATO ÜLKELERİ ARASINDA İLK BEŞTE YERİNİ ALAN GÜÇLÜ BİR ÜLKE”

Cuma namazının ardından gazetecilerin sorularını da cevaplayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, NATO zirvesine ABD Başkanı Joe Biden ile yapacağı görüşmeye ilişkin soru üzerine, zirvede öncelikli NATO ülkeleri olarak neler yapıldığı ve nelerin yapılacağı konularının ele alınacağını kaydetti.

Türkiye’nin NATO ülkeleri arasında ilk beşte yerini alan güçlü bir ülke olduğunu belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, şöyle devam etti: “Bununla birlikte Türkiye-Amerika arasındaki ilişkileri Sayın Biden ile ele alma imkânımız olacak. Bunun yanında ikili görüşmelerimiz var. Bu görüşmelerin içerisinde İngiltere Başbakanı Sayın Boris Johnson’la, Fransa Başbakanı Macron’la, yine aynı şekilde Almanya Şansölyesiyle görüşmemiz var. Yine Letonya, Litvanya başbakanlarıyla, cumhurbaşkanlarıyla görüşmemiz olacak. Tabii bu sayı artar, eksilmez. Böyle bir zincir ikili bir şekilde orada bu görüşmeleri devam ettireceğiz. Bir de NATO üyeleri olarak oradaki sunumlarımız olacak. Bu sunumları müteakiben de orada basın açıklamamızı NATO Zirvesi’nden sonra yapacak ve daha sonra da, en son görüşmemiz Biden ile olacak.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD Başkanı Biden ile olan görüşmenin ardından Azerbaycan’a geçeceğini ifade ederek, Azerbaycan’da önce Füzuli’ye ineceklerini söyledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Sonra İlham Aliyev kardeşimle Şuşa’da buluşarak, Şuşa’da iki ülke olarak aramızda bir sözleşmeyi imzalayacağız. Bu Türkiye-Azerbaycan arasında kapsamlı bir sözleşme olacak. Azerbaycan’dan sonra da Azerbaycan-Türkiye arasındaki millî maçı beraber izleyeceğiz. Orada Türkiye’nin yapacağı Avrupa Şampiyonasıyla ilgili bir maçı izleme şansımız olacak. Akabinde de Antalya’da yine Güneydoğu Avrupa Ülkeleri Liderler Zirvesi’ne katılacağız. O zirvelerden sonra da inşallah tekrar mesaimize başlayacağız” diye konuştu.

FRANSA CUMHURBAŞKANI MARCON İLE GÖRÜŞME

Fransa Cumhurbaşkanı Marcon’un kendisiyle görüşme talebinde bulunup bulunmadığına ilişkin sonu üzerine Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Onunla da görüşeceğiz. Ağırlıklı olarak Türkiye-Fransa ilişkilerinin olumlu, olumsuz yanlarını görüşme imkânımız olacak” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ermenistan’ın Karabağ’da döşenen mayınların haritalarını Azerbaycanlı yetkililere vermemesine ilişkin Azerbaycan’da temaslarının olup olmayacağı sorusuna, “Şüphesiz oradaki ikili görüşmelerde Ermenistan konusu gündeme geldiğinde -ki gelecek- bunların hepsini bizler de gündeme getireceğiz. Bütün bunların yanında da özellikle bu mayın konusunda biz konuyla ilgisi, iltisakı olanlara ‘Gelin bu konuda gerekli desteği verin, önce bu işi çözelim’ diyeceğiz.” cevabını verdi.

Münbiç’te yerel halkın terör örgütü PKK’ya karşı ayaklandığının hatırlatılması ve bölgede Türkiye’nin atacağı adımların ne olacağının sorulması üzerine de Cumhurbaşkanı Erdoğan, şöyle konuştu: “Münbiç PKK’nın işgali altında değil. PKK belli yerlerde orada eylemler yapıyor ama orada tamamını işgal etmiş filan değil. Böyle bir şey zaten olmuş olsa buraya ilk defa el koyacak olan, bunların karşısına dikilecek olan biz oluruz ve buna da asla fırsat vermeyiz. Gerek Afrin’de gerek Münbiç’te her an, gözümüz kulağımız, elimiz ayağımız orada.”

AŞILAMA ÇALIŞMALARI VE TURİZM FAALİYETLERİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, aşılama çalışmaları devam ederken turizm sektörünün durumunun sorulması üzerine sözlerini şöyle tamamladı: “Şu anda 32 milyonu yakaladık ve bir taraftan da aşılarımız geliyor. Gerek BioNTech gerek bunun yanında Çin ile yaptığımız görüşmeler, anlaşmalar var. Turizm noktasında da Kültür ve Turizm Bakanım olsun, ilgili bakanlarımız olsun İngiltere ile bağlantılarımızı… Rusya’dan bir heyet biliyorsunuz Antalya’ya gelmek suretiyle burada turizme yönelik görüşmeleri yapacaklar. Öyle zannediyorum ki süratle bir turizm atağı, bir turist atağı inşallah başlayacak.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, daha sonra Prof. Dr. Ahmet Haluk Dursun Erkek Öğrenci Yurdu’nun açılışını da yaptı.

Kaynak:https://www.tccb.gov.tr/haberler/410/128239/cumhurbaskani-erdogan-burhaniye-sehriban-hatun-camii-nin-acilisini-gerceklestirdi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir