istanbul masöz olipsbet betadonis giriş vbet betandyou

Cihan Ölçek’ten yeni single

Cihan Ölçek’ten yeni single

Kendini tam bir 90’lar çocuğu olarak tanımlayan genç sanatçı ”Cihan Ölçek”; ”Ben Senin Bildiğin Erkeklerden Değilim” ile unutamadığı o yıllara saygı duruşunda bulunarak yeni şarkısını müzikseverlerle buluşturdu.

Sözleri Sezen Aksu’ya müziği Levent Yüksel’e ait olan ve şarkının duygusunu bozmadan, yenilikçi fikirler katarak düzenlemesine yeniden hayat veren isim ise Ozan Sarıboğa oldu.

Levent Yüksel’in 1996 yılında yayınlanan ikinci albümünün çıkış şarkısı olan ve daha önce hiç coverlanmayan şarkıyı kendine has yorumuyla seslendiren ”Cihan Ölçek”, Levent Yüksel, Sezen Aksu ve Onno Tunç gibi büyük değerlerin dokunduğu bir şarkıyı yorumlamanın gururunu yaşıyor.

Mustafa Barış Durak’ın haberine göre geçtiğimiz dönemlerde 2 single ve bir Ep yayınlayan genç sanatçı ”Cihan Ölçek”; duygularını ise şu sözlerle dile getirdi;

”Her şeyin anlık yaşandığı ve hızla tüketildiği bir dönemden geçiyoruz. Bu ne yazık ki müziğe de yansıyor. Gününün çoğunu müzikle geçiren biri olarak, yeni şarkılarla pek bağ kuramıyorum. Bu dönemin insanı değilim! Duygudan, derinlikten uzak, çoğu zaman bir şey anlatmayan, kompozisyonu olmayan, melodisiz, dümdüz şarkılar duyuyorum. Elbette ki her şarkı büyük felsefeler içermek zorunda değil ama eğlencenin bile bir dozu, bir niteliği olmalı diye düşünüyorum. Dönüp dönüp ‘eski’ şarkılara sarılmamız boşuna değil. 90’lar Türkçe Pop hepimiz için hala can yeleği görevinde.”

Selfie modunda başlayan ve kullanılan VHS efektlerle, renklerle 90’lara selam çakan klip İstanbul’da bir stüdyoda sanatçının kendi yönetmenliğinde çekildi.

Yaz biterken kahvelerimizi yapıp, battaniyelerimizi çekip dinleyeceğimiz ”Cihan Ölçek”in yeni projesi ”Ben Senin Bildiğin Erkeklerden Değilim” tüm müzik platformlarında ve klibi Cihan Ölçek YouTube kanalında yayında!

Mustafa Barış Durak /Aktuel10.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir