istanbul masöz olipsbet betadonis giriş vbet betandyou

Borusan Sanat’ta bu hafta neler var?

Borusan Sanat’ta bu hafta neler var?

Borusan Sanat’ın çevrimiçi video platformu borusansanat.tv’den sezona kısa bir ara!

Borusan Sanat’ın sezon başından bu yana beğeni ile takip edilen Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası (BİFO), Borusan Quartet ve alternatif müziğin adresi Borusan Müzik Evi konserlerinin yanı sıra konser öncesi sohbetlerinin de ücretsiz olarak müzikseverlere ulaştığı çevrimiçi video platformu borusansanat.tv, sezona kısa bir ara veriyor. Borusansanat.tv 2022/23 sezonunda da gerçekleştireceği keyifli konserlerin kayıtlarını müzikseverlere ulaştırmaya devam edecek!

 

Borusan Müzik Evi’nin borusansanat.tv üzerinden yayınladığı beş farklı konserini izlemek için son hafta!

Çevrimiçi video platformu borusansanat.tv üzerinden yayınladığı konser kayıtlarıyla izleyicileriyle buluşmaya devam eden Borusan Sanat’ın, yazı selamladığı birbirinden özel beş konserlik serisi bu hafta da izleyicisi ile buluşmaya devam ediyor! Nova Muzak’ın 33.’sünde Schnellertollermeier’i, Töz Trio & Hezarfen Ensemle ve Jonah Parzen-Johnson & Berke Can Özcan’ı ağırladığı konserleri ile, İkiz Cabin Crew, ayrıca Mercan Dede’nin “Secret Tribe” başlıklı projesine iki hafta boyunca borusansanat.tv üzerinden erişilebilecek.

Ayrıca konser öncesinde Back on Stage ekibinin gerçekleştirdiği söyleşiler de aynı platformda yayınına devam ediyor.

 

Nova Muzak 33. serisinde Schnellertollermeier ile borusansanat.tv’de!

Borusan Müzik Evi’nde Kod Müzik işbirliğiyle hayata geçirilen Nova Muzak serisinin 33.’sü Schnellertollermeier, bu hafta da borusansanat.tv üzerinden izleyicilerle buluşmaya devam ediyor. Doğaçlama ile beste arasındaki incecik çizgide ustaca durabilen üçlü, minimalizm, krautrock, deneysel doğaçlama temelli elektronik müzik gibi geleneklerden besleniyor. Schnellertollermeier’in kayıt çalışmalarıyla olduğu kadar canlı performanslarıyla da izleyicilerini derinden etkileyen, deneysel doğaçlama temelli elektronik müzik gibi geleneklerden beslenen bu konser borusansanat.tv’de yayında.

 

Berke Can Özcan ve Jonah Parzen-Johnson birlikte ilk kez borusansanat.tv’de!

En son, geçtiğimiz yılın Kasım ayında Borusan Müzik Evi’nin izleyicileriyle buluşan Berke Can Özcan aylar sonra yeniden, bu sefer Jonah Parzen-Johnson ile yarattıkları deneysel müzik oluşumlarıyla izleyicilerine farklı bir deneyim sunuyor.

Parzen-Johnson müzik yaparken dinleyicilerine farklı dünyaların kapılarını açan, elektronik dokularla, sıcak ve cana yakın melodilerle onları kucaklayan bir sanatçı. Solo performanslarında derin bir samimiyet sunan Parzen-Johnson, kim olduğunu, dünyamızı nasıl gördüğünü ve hep birlikte sarılabileceğimiz geçici “biz” anlarını paylaşmaya çalıştığı için solo performansları son derece samimi. Dört kıtada ve dokuz ülkede sahne alan sanatçı, caz festivallerinden noise kulüplerine, oturma odalarından çağdaş sanat müzelerine kadar her yerde varlığını gösterdi ve şimdi de Borusan Müzik Evi’ne konuk oluyor. Mountains are Mountains adlı albümüyle, dinleyicilerini farklı ses dünyalarına davet ederek onlara pek çok anın sesini sunan Berke Can Özcan, kulağının ulaşabileceği her şeyi denemeye devam eden bir davulcu, besteci, yazar ve yapımcı. Gonglar, vibrafon ve eski anahtarlardan yaptığı enstrümanlar, soda kapakları, bisiklet zilleri, hasır süpürgeler, eski oyuncaklar ve hatta bahçe hortumları… Berke Can Özcan ve Jonah Parzen-Johnson’un ilk defa buluştuğu bu konser kaydına borusansanat.tv üzerinden yayında kalmaya devam ediyor.

 

Töz Trio ve Hezarfen Ensemble borusansanat.tv’de!

 

Uluslararası çapta tanınırlık, bitmek tükenmek bilmeyen bir enerji, her zaman canlılık… Hezarfen Ensemble, kendisiyle özdeşleşen birçok projeye imza atarken ve farklı icra koşullarına uyum sağlayabilmesindeki esnekliğiyle göze çarpıyor. Türkiye’nin tecrübeli müzisyenlerinden Tamer Temel, Ercüment Orkut ve Cem Aksel’den oluşan Töz, caz ve çağdaş klasik müziğin kesiştiği performanslar sergileyen bir oluşum. Yakın zamanda ikinci stüdyo albümlerini kaydetmeye hazırlanan Töz Trio, bu albüm çalışmasında Hezarfen Ensemble ile işbirliği yaparak, dokuz müzisyenden oluşan bir kadroyla kaydedecekleri yeni müziklerini ilk defa Borusan Müzik Evi’nde seslendirildiği bu konser borusansanat.tv üzerinden izleyicisi ile buluşuyor.

 

İkiz Cabin Crew’ün Transit başlıklı projesi borusansanat.tv’de!

İkiz Cabin Crew’ün Stockholm Jazz Records’dan 4 Mart’ta yayınlanan Transit adlı projesi, borusansanat.tv üzerinden izleyicisi ile buluşmaya devam ediyor. Ödüllü davulcu İkiz tarafından yazılan ve topluluğun üç üyesi tarafından üretilen, akustik enstrümanlar ve elektronik soundscape’lerle izleyiciler benzersiz bir deneyim yaşayacak. Küresel salgınla birlikte çalışmaları durma noktasına gelen grubun yeniden nefes aldığı ve üretmeye başladığı yaratıcı bir çalışma olan Transit, ilk ‘kalkış’ parkurundan son ‘varışa’ kadar, kelimenin tam anlamıyla baştan sona bir yolculuğa çıkaran, pandeminin sonsuza kadar sürmeyeceğini ve çok yakın bir gelecekte yeniden ‘yeni’ yolculuklara çıkılacak zamanın geleceğini hatırlatan bir mesaj taşıyor.

 

Mercan Dede’nin “Secret Tribe” projesi borusansanat.tv’de!

Borusan Müzik Evi’nin açıldığı 2010 yılından bu yana sürekli konuğu olan, verdiği pek çok konserle müzikseverlerle buluşan Mercan Dede, dünyanın dört bir yanında beğeniyle izlenen, önemli festivaller ve kültürel etkinliklerde sahne alan projesi “Secret Tribe” başlıklı konser borusansanat.tv üzerinden müzikseverler ile buluşmaya devam ediyor.

İBB Kültür AŞ işbirliğinde, Müze Gazhane’nin “Hava Kararınca” etkinlikleri kapsamında gerçekleşen “Secret Tribe” başlıklı konserde Mercan Dede, Doğu’ya özgü sufi müziğinin ilahi geleneğini çağdaş müziğin tınılarıyla incelikli bir şekilde harmanlayarak eski ile yeniyi, Doğu ile Batı’yı birleştiriyor.

 

En sevilen operalardan en beğenilen aryalar borusansanat.tv’de!

En sevilen operalardan en beğenilen aryaların seslendirileceği “Seste Saklı Güzellik” başlıklı konserde Sascha Goetzel yönetimindeki BİFO, yıldız sanatçılara eşlik ediyor. Başarılı soprano Ceren Aydın, mezzosoprano Elena Maximova, üstün yeteneğiyle takdir toplayan tenor Peter Sonn ve bariton Bogdan Baciu ile birlikte BİFO’nun en sevilen ve beğenilen opera eserlerini ve bu eserlerden aryaları sunduğu konser, tüm hafta boyunca borusansanat.tv üzerinden izlenebilecek.

 

Serhan Bali ve Aydın Büke ise saat 11.00’de yayınlanacak konser öncesi keyifli sohbetleriyle borusansanat.tv’de yer alacak.

 

 

ÇEVRİMİÇİ GÖSTERİMLER:

SESTE SAKLI GÜZELLİK

26 HAZİRAN 2022 Pazar 11.30

ÇEVRİMİÇİ GÖSTERİM / borusansanat.tv

11.00 Konser Öncesi Söyleşi: Aydın Büke ve Serhan Bali

 

 

SASCHA GOETZEL şef

CEREN AYDINsoprano †

ELENA MAXIMOVA mezzosoprano *

PETER SONN tenor •

BOGDAN BACIU bariton ¦

WAGNER Siegfried’den 2. Sahne: Waldweben (Forest Murmurs)
WAGNER Lohengrin’den “In fernem Land” •
GOUNOD Romeo ve Jülyet’ten “Je veux vivre” †
CILEA Adriana Lecouvreur’dan “Acerba voluttà” *
VERDI Maskeli Balo’dan “Alzati! … Eri tu che macchiavi quell’anima” ¦
R. STRAUSS Don Juan, senfonik şiir, op.20
BIZET Carmen: Prélude
BIZET Carmen’den “Votre toast, je peux vous le rendre” ¦
BIZET Carmen’den Seguidilla *
PUCCINI La bohème’den “Quando m’en vo’” †
VERDI La Traviata’dan 1. Sahne Prelude
BRAHMS Macar Dansları no.1, Sol minör
LEHAR Das Land des Lächelns’den “Dein ist mein ganzes Herz” •
BIZET Carmen’den Habanera, “L’amour est un oiseau rebelle” *
PUCCINI Gianni Schicchi’den “O mio babbino caro” †
OFFENBACH Tales of Hoffmann’dan “Barcarolle” † *
BRAHMS Macar Dansları no.10, Fa Majör

 

ÇEVRİMİÇİ GÖSTERİMLER:

TÖZ TRIO & HEZARFEN ENSEMBLE

ÇEVRİMİÇİ GÖSTERİM / borusansanat.tv
19.30 Konser öncesi söyleşi: Back on Stage

 

NOVA MUZAK #33

SCHNELLERTOLLERMEIER

ÇEVRİMİÇİ GÖSTERİM / borusansanat.tv
19.30 Konser öncesi söyleşi: Back on Stage

 

JONAH PARZEN-JOHNSON & BERKE CAN ÖZCAN

ÇEVRİMİÇİ GÖSTERİM / borusansanat.tv
19.30 Konser öncesi söyleşi: Back on Stage

 

İKİZ CABIN CREW

ÇEVRİMİÇİ GÖSTERİM / borusansanat.tv
19.30 Konser öncesi söyleşi: Back on Stage

 

MERCAN DEDE “SECRET TRIBE” 

ÇEVRİMİÇİ GÖSTERİM / borusansanat.tv
19.30 Konser öncesi söyleşi: Back on Stage

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir