istanbul masöz olipsbet betadonis giriş

BAŞKAN SAMANCI `DAN 3 ARALIK DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ MESAJI

BAŞKAN SAMANCI `DAN 3 ARALIK DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ MESAJI

SERVET SAMANCI-AĞRI
Ağrı İli Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Mehmet Nuri Samancı, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Samancı, yayınladığı mesajda; “Kimimiz doğuştan kimimiz sonradan engelli oluyoruz. Hepimiz birer engelli adayıyız.

Engelli vatandaşlarımızın da kendi kendine yetmeleri ve her birey gibi tüm imkânlardan yararlanmaları olması gereken bir husustur.

“İnsanı yaşat ki devlet yaşasın” şiarıyla hareket eden Ak Parti Hükûmetleri, sosyal devlet ilkesinin gereği olarak her daim engelli vatandaşlarımızın ihtiyaç ve taleplerine önem ve öncelik vermiştir. 2005 yılında Ülkemizde çıkartılmış olan ’engelliler hakkında kanun’ ile tarihi bir düzenleme yapılmıştır. Bu kanunla eğitim hizmetinde bakım hizmetine, istihdamdan ayrımcılığın önlenmesine kadar engellilerimizi ilgilendiren pek çok konuda haklarını teslim edilmiştir.

Gelenekleri güçlü ve insan odaklı bir kültüre sahip olmamız nedeniyle tüm vatandaşlarımızın engellilerimizi sevgi ve anlayışla kucaklamalarını, onların sorunlarının çözümüne katkıda bulunmalarını temenni ediyorum.

Bu düşüncelerle; 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nü kutluyor, tüm engelli vatandaşlarımıza ve ailelerine sağlıklı, mutlu ve başarılı bir yaşam diliyorum.” Dedi.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir