istanbul masöz olipsbet betadonis giriş vbet betandyou

BAŞKAN SAMANCI `DAN 1 EYLÜL DÜNYA BARIŞ GÜNÜ MESAJI

BAŞKAN SAMANCI `DAN 1 EYLÜL DÜNYA BARIŞ GÜNÜ MESAJI

Ağrı İli Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Mehmet Nuri Samancı, 1 Eylül Dünya Barış Günü için bir mesaj yayınladı.

Başkan Samancı, “1 Eylül Dünya Barış Günü Almanya’nın 1 Eylül 1939’da Polonya’yı işgal etmesiyle başlayan II. Dünya Savaşı’nda 50 milyonun üzerinde insan ölmüş, kentler harabeye dönmüş, atom bombaları kullanılmış, tüm dünya kan ve göz yaşına boğulmuştur. Bu korkunç savaşın başladığı 1 Eylül, Dünya Barış Günü olarak kabul edilmiştir. Günümüzde de küresel emperyalizm saldırganlığını bütün vahşetiyle sürdürmekte, dünyanın daha birçok ülkesinde sömürü ağlarını genişletmek için kan ve gözyaşı dökmektedir. Bugün milyonlarca insan açlıkla karşı karşıyayken, bu insanlara yardım eli uzatmak yerine, kaynakların silahlanmaya ve savaşlara ayrılması, insanlığın büyük çelişkisidir. Din, dil, ırk, mezhep, cinsiyet ayrımı gözetmeden huzurlu ve kardeşçe bir ortamın oluşturulması için, herkesin sorumluluk bilinci içinde hareket ederek savaşlara, çatışmaya ve teröre dur demesi gerekmektedir. Barışın ortak paydasından hareketle, anlaşmazlıklar insani değerler ve karşılıklı hoşgörü çerçevesinde ele alınmalı, savaş çığırtkanlığını reddeden bir anlayış içinde olaylara yaklaşılmalı, kardeşçe, huzur ve barış içinde yaşanabilecek bir ülke ve dünya inşa etmeliyiz.

1 Eylül Dünya Barış Günü’nde, başta Ortadoğu olmak üzere dünyanın değişik coğrafi bölgelerinde sürmekte olan şiddet ve terör eylemlerini nefretle kınıyor, lanetliyoruz. Barışın, sevginin ve hoşgörünün herkes tarafından yaşam biçimi olarak benimsendiği; savaşın, terörün, çatışmanın, şiddetin, kavganın olmadığı bir dünya dileklerimizle, Türk ve İslam Dünyasının, Ağrı İlimizin ve Dünya halklarının 1 Eylül Dünya Barış Günü’nü kutluyoruz”

ABDULLAH YİĞİT- SERVET SAMANCI -AĞRI

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir