istanbul masöz olipsbet betadonis giriş vbet betandyou

BAŞKAN BAYDİLLİ’DEN ENGELLİLER GÜNÜ MESAJI

BAŞKAN BAYDİLLİ’DEN ENGELLİLER GÜNÜ MESAJI

BAŞKAN BAYDİLLİ’DEN ENGELLİLER GÜNÜ MESAJI

Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Açıklama yok.

Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü vesilesiyle bir mesaj yayımlayarak engelli vatandaşların gününü kutladı. Başkan Baydilli, “Engelli olma durumunun her an her insanın başına gelebilecek bir durum olduğunu unutmamalı, engelli kardeşlerimizin yanında olmalıyız” diyerek engelli bireylerin sosyal yaşamda daha rahat hareket etmelerini sağlamak için çalıştıklarını ifade etti.

 

Başkan Baydilli mesajında şunlara yer verdi: “Engel yüce rabbimizin insanlara imtihanıdır. Önemli olan isyan etmeden, mücadeleyi bırakmadan Allah’ın gönderdiğine razı olmaktır. Tabi kardeşlerimiz bu engele takılmadan hayat mücadelesini sürdürmeli, hedeflerine ulaşmak için çalışmalıdır.

Açıklama yok.

Bizim de görevimiz zaten her biri engeline takılmadan azimle çalışan kardeşlerimize engel olmadan onların engellerini ortadan kaldırmaktır. Engelli bireylerimizi topluma kazandırmak ve hayatlarını kolaylaştırabilmek için herkesin aslında yapabileceği birçok şey vardır. Bu durumdaki vatandaşlarımızın toplumsal yaşama katılımlarını kolaylaştırmak, önlerindeki tüm engelleri kaldırmak, onlara hak ettikleri sevgi ve saygıyı göstermek hepimizin sosyal sorumluluğudur.

 

Biz ilçemizi engelli bireylerin zorlanmadan hareket edebileceği şekilde dizayn ederken, onlar için projeler de hayata geçiriyoruz. Geçtiğimiz yıl hizmete açtığımız engelsiz parkımızda engelli bireyler kendilerine göre dizayn edilmiş mobilyalarda ve oyun gruplarında rahatlıkla zaman geçirebiliyor. Engelli vatandaşlarımızın yaşama sevincini diri tutacak en küçük çalışmalar dahi bizim için çok önemli ve değerlidir. Tüm çalışmalarımızda bu noktayı göz önünde bulunduruyoruz.

 

Bu vesileyle engellerin olmadığı, hayatın kolaylaştığı bir dünya oluşması dileğiyle, tüm engelli kardeşlerimin 3 Aralık Dünya Engelliler Gününü kutluyorum.”

 

www.karakopru.bel.tr

 

facebook/Karakoprubel

 

twitter @ Karakoprubel

 

youtube/ Karakoprubel

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir