istanbul masöz olipsbet betadonis giriş vbet betandyou

AV. OSMAN EYYÜPOĞLU `NDAN 8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ MESAJI

AV. OSMAN EYYÜPOĞLU `NDAN 8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ MESAJI

Şanlıurfa’nın Tanınmış Simalarından Olan Şanlıurfa Barosu `na Kayıtlı Avukat Osman Eyyüpoğlu, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle bir mesaj yayınladı.

Eyyüpoğlu mesajında şu ifadelere yer verdi; 16 Aralık 1977 tarihinde Birleşmiş Milletler tarafından kadınlara ekonomik ve sosyal alanda eşit hakların tanımasıyla birlikte, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü olarak ilan edilmiştir. Bütün dünyada olduğu gibi ülkemizde de 8 Mart Dünya Kadınlar Günü özel bir önem arz etmektedir.

Toplumumuzun yapı taşını oluşturan, şekillendiren, aile birliğimizin en önemli unsuru olan kadınlarımız, daima özverinin, sevginin ve huzurun kaynağı olmuştur.

Milli mücadelemizde sergilenen kahramanlıkların içinde yer alan, istikbalimiz ve istiklalimiz uğruna canlarını ortaya koyan kadınlarımız, Ülkemizin gelişmesinde ve ilerlemesinde büyük emekleri bulunan, toplumsal ve ekonomik yaşamdaki gelişmelerin en temel öğesi olarak ön plana çıkmıştır.

Millet ve Devlet yapılanmamızın odağında yer alan tüm zor şartlarda fedakârlıklarını esirgemeyen kadınlarımız, hayatın her alanında çalışmalarıyla elde ettiği başarıları bizlere göstermiştir.

Bu duygu ve düşüncelerle; vatanımızın bekası, ülkemizin istikbali için şehit olan tüm kadınları rahmet ve minnetle anıyor, yaşamımızın her anında varlıklarıyla onurlandığımız, nesillerin eğitiminde ve yetişmesinde sevgi ve şefkat kucağı olan, asil duyguların sahibi ve fazilet timsali, Cennetin ayakları altına serildiği tüm annelerin ve kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyorum.

ABDULLAH YİĞİT – ANKARA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir