istanbul masöz olipsbet betadonis giriş vbet betandyou

Ardahan’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 100. yılı kutlandı

Ardahan’ın düşman işgalinden  kurtuluşunun 100. yılı kutlandı

Ardahan Vakfı, Ardahan’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 100. yılını Başkent’te düzenlenen törenle kutladı.

Ardahan Vakfı, Ardahan’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 100. yılını Başkent’te düzenlenen törenle kutladı. 23 Şubat’ta Ardahan’ın düşman işgalinden kurtuluşunun tam 100. yılı olması sebebiyle, önce Anıtkabir’e çelenk bırakıldı ardından Devlet Mezarlığı ziyaret edildi. Ardahan Vakfı Başkanı Celil Ünlü öncülüğünde Vakıf Yönetim Kurulu’nun yaptığı ziyarette, başta Kazım Karabekir paşa ve Halit paşa olmak üzere; Kurtuluş Savaşında mücadele etmiş komutanlar ve devlet büyükleri dualarla yad edildi.

Bundan tam yüz yıl önce 23 Şubat 1921 tarihinde Ardahan’ı düşman işgalinden kurtarmak için Şarkın Fatihi Kazım Karabekir Paşa ve Halit Paşa düşman üzerine yürümüş ve çetin bir çatışmalardan sonra Kafkaslar diyarı, Anadolu’nun kilidi Ardahan’ı vatan topraklarına geri katmışlardır.

Ardahan Vakfı Başkanı Celil Ünlü, ziyarette yaptığı konuşmada, “Milli Mücadele’nin mimarı ve Cumhuriyet’imizin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere bölgemizin kurtuluşunda hiçbir fedakarlıktan kaçınmayan Ardahanlı kahramanlarımızı, canlarını vatan ve bayrak için seve seve veren aziz şehitlerimizi, destansı tarihimizin yaşayan abideleri olan kahraman gazilerimizi rahmet ve saygıyla anıyorum” dedi.

Başkan Ünlü duygularını şöyle dile getirdi:

“Ey bu Vatan için gözünü kırpmadan Şehit olan Komutanlarımız ve Mehmetçiklerimiz, tarih sizleri altın harflerle yazmıştır. Vatanımızı milli ve manevi değerlerimizi korumak için sergilediğiniz fedakârlık ve kahramanlıklar, bizleri her daima onurlandırmıştır.
Sizlerden devraldığımız bu kutsal emanete sahip çıkmak ve bu emaneti gelecek nesillere miras bırakmak, tarih huzurunda boynumuzun borcudur.
Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, Büyük Komutanımız; Ardahan’ı vatan topraklarına katan silah arkadaşlarınızı, Kazım Karabekir Paşamızı, Halit Paşamızı ve Anadolu’yu bize vatan kılan şehitlerimize sonsuz minnettarlığımızı ve şükranlarımızı sunuyoruz, ruhlarınız şad olsun.”

Kaynak: Zirve Haber Ajansı [ZHA]

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir