istanbul masöz olipsbet betadonis giriş vbet betandyou

ABDÜLKADİR ARSLAN `DAN AHİLİK HAFTASI MESAJI

ABDÜLKADİR ARSLAN `DAN AHİLİK HAFTASI MESAJI

Turan Teşkilatı Onursal Başkanı ve Aska Grup Tekstil Yönetim Kurulu Başkanı Abdülkadir Arslan, “Ahilik Haftası” nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Başkan Arslan mesajında: Anadolu insanının kültürel ve ekonomik yaşamında önemli bir boyut oluşturan Ahilik teşkilatının kuruluşunu bir kez daha kutlamanın mutluluğunu yaşamaktayız.

Anadolu’nun manevi mimarı Ahi Evren’in kurduğu Ahilik teşkilatı, bir meslek örgütü olmasıyla birlikte dil, din, ırk ve mezhep farkı gözetmeksizin herkese eşit muamele yapılan, bilginin, hoşgörünün, dostluğun, mertliğin ve dayanışmanın birleştiği, üretici ve tüketici arasındaki ilişkiyi düzenleyen, günümüz esnaf ve sanatkârlarına yol gösteren önemli bir rehber olmakla birlikte, manevi bir terbiye ocağı olan Ahilik Teşkilatında kişilerin, kendi becerileri doğrultusunda tıpkı bir babanın evladını yetiştirmesi gibi, usta-çırak –yamak –kalfa ilişkisiyle işinin ehli oluncaya kadar eğitim almalarıyla beraber, sosyal yaşantımızın temel taşı olan insanı erdemler ile ticari ahlakın önemi konusunda da yetiştirilmektedirler.

Bugün teknolojinin gelişmesiyle unutulmaya başlayan bu değerler Türk Milleti tarafından asırlar boyunca yaşatılmış ve nesilden nesile aktarılarak tüm dünyaya örnek teşkil etmektedir.

Bu duygu ve düşüncelerle; başta tüm sanatkârlarımız olmak üzere vatandaşlarımızın Ahilik Haftasını kutluyor, Ahilik Kültürü’nün korunmasını ve kazançlarının bereketli olmasını diliyorum. Herkese saygılarımı sunar, huzur ve sağlıklı günler dilerim” dedi.

ABDULLAH YİĞİT-ANKARA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir