istanbul masöz olipsbet betadonis giriş vbet betandyou

63 yıldır düzenlenen Türkiye Gazetecilik Başarı Ödülleri’ne başvurular başlıyor

63 yıldır düzenlenen Türkiye Gazetecilik Başarı Ödülleri’ne başvurular başlıyor

TGC 63.Türkiye Gazetecilik Başarı Ödülleri’ne başvurular başlıyor

63 yıldır düzenlenen Türkiye Gazetecilik Başarı Ödülleri’ne başvurular 11 Ocak 2022 Salı günü başlayıp 11 Şubat 2022 Cuma günü son bulacak. Ödüller Basın, Televizyon-Radyo ve İnternet gazeteciliği dallarında veriliyor.

http://tgc.org.tr/18-slider/3165

İSTANBUL- Türkiye Gazeteciler Cemiyeti tarafından düzenlenen “Türkiye Gazetecilik Başarı Ödülleri” ne başvurular 11 Ocak 2022 Salı günü başlıyor. TGC Başarı Ödülleri, Basın, Televizyon-Radyo ve İnternet Gazeteciliği ana başlıkları altında 1 Ocak 2021–31 Aralık 2021 tarihleri arasında yayınlanan eserlere veriliyor.

Başarı Ödülleri kapsamında bir gazeteci veya yayın organına bir yıllık çalışması dikkate alınarak Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Başkanlarından Nezih Demirkent adına konulan Özel Ödül belirleniyor.

Kadın Haberi Ödülü ise TGC Kadın Gazeteciler Komisyonu tarafından önerilerek TGC Yönetim Kurulu tarafından veriliyor.

BASIN, RADYO-TELEVİZYON ve İNTERNET DALLARINDAKİ BAŞVURULAR

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu’ndan yapılan açıklamaya göre; Türkiye Gazetecilik Başarı Ödülleri ”Basın” kategorisinde ”Haber (Siyasal, Ekonomi, Toplum, Eğitim, Sağlık, Kültür-Sanat-Magazin, Spor)”, ”Köşe Yazısı”, ”Araştırma (Tek ya da Seri)”, ”Röportaj-Söyleşi”, “Sayfa Düzeni (Birinci Sayfa, İç Sayfa)”, ”Karikatür (Seri-Bant dahil)” ve ”Fotoğraf” dallarında verilecek.

“Radyo-Televizyon” kategorisinde ”Televizyon Haber”, ”Haber Programı”, “Haber Araştırma”, ”Belgesel”, ”Kültür-Sanat Programı”, ”Spor Programı” ve ”Kamera Çalışması” dallarında, ”Radyo” kategorisinde ise ”Haber” ya da “Program” dallarındaki başvurular ödüllendirilecek.

“İnternet Gazeteciliği” kategorisinde verilecek ödüller ise ”İnternet Haber”, ”İnternet Röportaj” ve ”İnternet Özgün Köşe Yazısı” bölümlerinden oluşuyor.

KİMLER BAŞVURABİLİR?

1. Ödüller, TGC üyelerine, Basın Kartı taşıyan gazetecilere ve bir yayın organında ilgili yasaya göre düzenlenmiş sözleşme hükümleriyle çalıştıklarını, sözleşmelerinin sürdüğünü belgeleyen Basın Kartı taşımayan gazetecilere açıktır.

2. Başvuruda adayın, varsa basın kartı numarası ve düzenlenme tarihi belirtilmelidir.

3. Basın Kartı taşımayanlar için ilgili yasaya göre çalıştığını belgeleyen yayın organı yetkilisinin yazısı gereklidir.

4. Her aday, Türkiye Gazetecilik Başarı Ödülleri’ne bir dalda ve bir eserle katılabilir ya da önerilebilir.

5. Eserlerin Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uygun olması gerekir.

6. Kendi eseriyle başvuran aday, başka bir başvurunun ekibinde de yer alıyorsa ekip dışı tutulur.

7. Ekip çalışmaları için başvurularda ekibin tüm elemanlarının başvuruyu imzalamaları gerekmektedir.

8. Ödüllere adaylık kişisel başvuruyla, çalıştığı kuruluş ve kurumun yayın sorumlularınca ve Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Yönetim ve Denetim Kurulu üyelerinin önerisiyle gerçekleşir.

9. Seçici Kurul üyeleri yarışma için öneride bulunamaz.

Yönetmeliğe uygun olmayan başvurular ise değerlendirmeye alınmaz.

NASIL BAŞVURULUYOR?

1. Başvuru dosyasında adayların iletişim bilgileri ile detaylı gazetecilik çalışmalarını içeren özgeçmişleri ve bir adet fotoğraf bulunmalıdır.

2. Adaylar, eserin yayınlandığı gazete, dergi, ajans bülteni, TV ve radyo ile yayın tarihi, eserin başlığı, katıldığı dalla ilgili bilgileri açık bir biçimde belirtmek zorundadırlar.

3. Gazetecilik için başvuruya konu olan eser biri asıl, dokuz fotokopi toplam on (10) adet olmalıdır. Ayrıca çalışmanın yayınlandığı sayfanın taranmış halinin 1 adet USB ya da CD’ye (yüksek çözünürlükte) yüklenerek gönderilmesi gereklidir.

4. Radyo için başvuruya konu olan eser sekiz (8) adet çoğaltılmalıdır. Başvuru sekiz (8) adet USB Flash Bellek veya CD olarak yapılmalıdır. Başvuruya yapımın içeriğinin yer aldığı sekiz (8) adet metnin eklenmesi zorunludur.

5. Televizyon için sekiz (8) adet USB Flash Bellek’e (video dosyaları MP4 uzantılı, (h264 codec), video bitrate değeri en az 5000 olmalı) veya DVD’ye kaydedilmiş görüntü ulaştırılmalıdır. Başvuruya yapımla ilgili sekiz (8) adet içerik metninin eklenmesi zorunludur.

6. İnternet Haber, İnternet Röportaj ve İnternet Özgün Köşe Yazısı dalındaki başvuruların sekiz (8) adet USB Flash bellek olarak ulaştırılması gereklidir.

7. Türüne uymadığı için yarışma dışı bırakılan yapıtlardan Seçici Kurul sorumlu değildir.

8. Kişisel verilerin güvenliği başta olmak üzere diğer önemli detaylara http://tgc.org.tr/oduller/basari-odulleri.html adresindeki Ödül Yönetmeliği’nden ulaşılabilir.

Bu koşulları yerine getirmeyen başvurular dikkate alınmayacaktır.

ÖDÜLLE İLGİLİ AYRINTILAR

Ödüle aday eserlerin en geç 11 Şubat 2022 Cuma günü saat 16.00’ya kadar “Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Genel Sekreterliği Türkocağı Cad. No:1 Cağaloğlu İstanbul” adresine iletilmesi gerekiyor.

 

Ayrıntılı bilgi Türkiye Gazeteciler Cemiyeti’nden, 0 (212) 513 83 00 numaralı telefon, cemiyet@tgc.org.tr’ den ve ”www.tgc.org.tr” internet adresinden alınabilir.

 

 

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti

Türkocağı Caddesi No.1

Cağaloğlu-İstanbul

0212 513 83 00

tgc@tgc.org.tr

www.tgc.org.tr

https://www.facebook.com/TGCtr

TGC <tgc@tgc.org.tr>

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir