Uber Türkiye mahkemesine sayılı günler kaldı

Diş teli fiyatı

Uber Türkiye mahkemesine sayılı günler kala geçtiğimiz günlerde yaptığımız bir haber ile Uber’in Türkiye’de ciddi bir adım attığı haberini sizlerle paylaşmıştık. E-fatura dönemine geçen Uber Türkiye oldukça büyük bir adım atarak Maslak Vergi Dairesi kapsamında artık resmi olarak vergi vermeye başladı ve şuan hükumetin huyuna doğru gitmeye başladı. Uber yetkilileri artık uygulama veya web sitesi üzerinden yolcuların fatura alabileceğini söyledi. Uber şuan halen resmi değil ve yetkililerin Uber araçlarına, sürücüye ve yolcuya ceza kesme yetkisi var ama bunlara rağmen Uber halen aktif olarak kullanılıyor.

UBER ARAÇLARI AKTİF OLARAK ÇALIŞIYOR

Uber’e kayıtlı olan minivan tipi araçların halen aktif olarak çalıştığı çok net bir şekilde İstanbul’da görülüyor. Özellikle akşam saatlerinde ve sabah saatlerinde aktif olarak çalışan araçlar yolcu taşımaya devam ediyorlar. Sivil ekipler ve turizm ekipleri aktif çalışan Uber araçlarına kanuna göre ceza kesiyor. Bizim araştırmamıza göre Uber sürücülerine ve aynı zamanda yolculara kesilen cezaların ücretini Uber anında ödüyor. Reel olarak bir kanıtımız yok ama Uber sürücülerinin kurduğu Facebook gruplarında cezaların ödendiğine dair ekran görüntüleri paylaşılıyor.

KASIM’DA BİLİRKİŞİ RAPORU İNCELENECEK

Kasım ayına ertelenen Uber mahkemesin detaylarını bilmiyoruz ama bilirkişilere ait raporların olacağı ve aynı zamanda davanın bu tarihte sonuçlanacağı tahmin ediliyor. Uber araçlarına günlük yüklü miktarda ceza kesiliyor ama ve bu cezaları Uber ödüyor. Uber Türkiye için mahkemenin bir an önce sonuçlanması oldukça iyi olacaktır ki vatandaşın tercihi genelde kredi kartı ile ödeme yapılabilen VIP taşımacılık yapan Uber oluyor. Mahkemenin sonucuna bu haberimizden sizlere bildireceğiz.

İmplant Fiyatları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Site haritası ve Haber haritası yolu gösterir.
| SSD VDS Adem Köse’den 5…
Google Haberler