Türkiye kuvvetli bir kasırgaya hazırlanıyor

Diş teli fiyatı

Bugün açıklanan bilgilere göre Türkiye’nin sahile yakın olan Ege ve Marmara bölgesinde çok kuvvetli bir kasırga oluşabileceği belirtiliyor. Kasırgayla birlikte çok kuvvetli yağışın gelmesi muhtemel olarak görünüyor. Meteoroloji yurt genelinde uyarıda bulunmadı ama uzmanlar Yunanistan üzerinden geçerek Türkiye’ye gelecek olan olası bir kasırganın Türkiye için çok zararlı olabileceğini söylüyorlar. Yunanistan’da kırılması beklenen kasırga ayaklarının, Yunanistan’a uğramadan daha çok büyümesi halinde çok büyük sorunların ülkemizi beklediği açıklandı. Bahsi geçen kasırganın ise bölgelerde ilk defa görüleceği biliniyor.

AMERİKA’NIN BAŞI BELAYA GİRMİŞTİ

Tropical Medicane kasırgası olarak geçen ve benzer kasırgaların Amerika’da birçok insanın ölümüne neden olması elbette ülkemizdeki insanları korkutuyor. Meteorolojiden gelecek olan acil bir uyarıyı dört gözle takip ediyoruz ama bu alanda uzman kişilerin tahminlerine göre kuvvetli bir ihtimal tropik kasırganın Türkiye’yi vurması bekleniyor. Özellikle Ege ve Marmara bölgesinde çok etkili olması bekleniyor. Haritalar her ne kadar Türkiye’ye varana kadar etkisinin yok olacağını gösteriyor olsa da her şeye hazırlıklı olmamız gerektiği söyleniyor.

AKDENİZ EN ÇOK MARUZ KALAN BÖLGE OLACAK

Akdeniz’de birçok geminin ve botun bu tür bir kasırgaya karşı gelebileceği düşünülmüyor. Konunun daha hızlı bir takibi için yapılması gereken en önemli şeylerden birisinin hava durumunu takip ederek deniz yolculuğuna çıkmamak olacağını söyleyelim. Hepsinin akabinde Yunanistan’ın da kasırga haberine dikkat etmesi ve büyük önlemler alması gerekiyor.

İmplant Fiyatları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Site haritası ve Haber haritası yolu gösterir.
| SSD VDS Dr. İbrahim Altoparlak;…
Google Haberler