Tüp mide ameliyatı olanların 10 km yürümesi gerekiyormuş!

Diş teli fiyatı

Dünyada son 1 yıldır oldukça ünlü bir hale gelen şişmanlık ameliyatı ve bilinen ismiyle tüp mide ameliyatı artık çok modern bir hale geldi. Çok yeni bir ameliyat olduğu için yıllar sonraki etkisi bilinmiyor ama yine binlerce kişi bu ameliyatı olmak için sıraya giriyor. 5 yıllık bir ameliyat olmadığı için bu ameliyatın 5 yıl sonra size nasıl bir etki yapacağı veya çok basit bir şekilde söylemek gerekirse 5 yıl sonra herhangi bir kanser hücresi yaratır mı bilinmiyor ama hastaneler tarafından aktif olarak yapılıyor. Türkiye’de obezite oranı arttığı için ve bu durum artık hastalık haline dönüştüğü için herkes tarafından tercih edilen bir ameliyat olduğu için ülkemizde artık 5 kilo fazlalılığı olan bile ameliyat oluyor.

1 AY BOYUNCA EN AZ 300 KM YÜRÜMEK GEREKİYOR

Doktorların tavsiyesinin sadece bu alanda olduğunu söyleyelim. Ameliyattan sonraki ilk 2 günün çok önemli olmadığı ama hastanın ayağa kalktıktan sonra direkt olarak yürümeye başlaması ve günde az 10 km yol alması gerektiği söyleniyor. Böylece iyileşme süreci hızlanacak ve kilo verme çok daha hızlı olacak. İnsanların vücutlarındaki kiloları atmaları için çok kolay bir yöntem olan tüp mide ameliyatının ilk 1 ay oldukça büyük zorluğu var. Ameliyat olduktan sonra günde 10 km yürümesi tavsiye ediliyor.

YÜRÜMEYENE EKMEK YOK!

Uzman doktorlar ameliyattan sonraki süreçte beslenme düzeninin oldukça zahmetli olduğunu söylüyorlar. Hepsinin akabinde ele alınması gereken konulardan bir tanesi ise elbette insanların bu ameliyatı olduktan sonra sürekli yatması oluyor. Doktorlar bunu önermiyorlar ama elbette yıllardan gelen bir atalet insanları yatağa bağlayabiliyor. Bu konuda ele alınması gereken konulardan bir tanesi elbette disiplinli bir hayata alışmak olacaktır. Günde toplamda 10 km yürümeyi sizde zamanlara bölebilirsiniz ve çok normal bir şekilde büyük adımlar atabilirsiniz.

İmplant Fiyatları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Site haritası ve Haber haritası yolu gösterir.
| SSD VDS Milletvekili Sındır, “Muhtarlarımız…
Google Haberler

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün