TRT “Bir Zamanlar Kıbrıs” dizisiyle Perşembe günleri de zirveye oynuyor

Diş teli fiyatı

Perşembe akşamları TRT’yi zirveye taşıyacak “Bir Zamanlar Kıbrıs”, beklenilen de üstünde büyük bir beğeni ve ilgiyle izlenerek, güçlü bir başlangıç yaptı.

 DİZİNİN İZLEME ETKİNLİĞİNDE DEVLET ERKANI, DİZİ OYUNCULARIYLA BİR ARAYA GELDİ…

Gazimagusa’da bulunan Rauf Denktaş Kültür Merkezi’nde dizinin oyuncuları, devlet erkanıyla bir araya gelerek “Bir Zamanlar Kıbrıs” dizisinin ilk bölümünü birlikte izlediler…

Dizinin ilk bölümünün yayınlanmasıyla ilgili düzenlenen İzleme etkinliğine, KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Türkiye Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, TRT Genel Müdürü İbrahim Eren, TRT Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Alcan, TRT 1 kanal Koordinatörü Cemil Yavuz, dizinin başrol oyuncuları; Ahmet Kural, Serkan Çayoğlu, Pelin Karahan, Tayanç Ayaydın, Gülper Özdemir, Devrim Saltoğlu ve dizinin diğer oyuncuları katıldı.

İLK BÖLÜMDE NELER OLDU?

Gerçek olaylardan yola çıkılarak kaleme alınan dizide, Kemal Dereli (Ahmet Kural), eşi İnci Dereli (Pelin Karahan) ve iki kızlarıyla birlikte mutlu mesut yaşadıkları adada, Türklere karşı bir gece ansızın başlatılan saldırılarla karşılaştılar ve ailelerin parçalanmasından nasiplerini aldılar.

Tarihe “Kanlı Noel Gecesi” olarak geçen saldırının ekrana geldiği bölümde, yüzlerce Türk ailesi, Kıbrıs Rumlarının ve çetelerinin saldırısına uğradı. Rauf Denktaş’ın, Türkiye’ye yardım çağrısında bulunduğu dizide Anavatan, ada’ya istihbarat görevlisi “Ankaralı”yı (Serkan Çayoğlu) gönderdi.

Sağ kalanları kurtarmak isteyen Kemal Dereli ise (Ahmet Kural), ailelerle birlikte göç etmek için yola çıktı. Saldırıları başlatan EOKA örgütünün lideri Nikos Sampson (Tayanç Ayaydın) İnci ve kızını saldırı sırasında kaçırarak, hücreye kapattı.

“Bir Zamanlar Kıbrıs”ın yeni bölümleri merakla ve heyecanla bekleniyor

Kaynak: Zirve Haber Ajansı [ZHA]

düzce escort bayan

İmplant Fiyatları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Site haritası ve Haber haritası yolu gösterir.
| SSD VDS Tarım ve Orman…
Google Haberler

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün