1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Çavuşoğlu: S-400 Belirsizliği Sürüyor

Türkiye'nin son günlerde gündemini oldukça meşgul eden Rusya'dan alacağımız hava savunma sistemi S-400'ler ilgili her gün yeni bir açıklama daha geliyor. Daha öncesinde ABD hükümetine bağlı yetkililerin Türkiye'yi ambargo ile tehdit ettiği hava savunma sistemi alımları ilgili Çavuşoğlu katıldığı toplantıda yeni açıklamalarda bulundu. Türkiye-Romanya-Polonya Üçlü Görüşmesi Bu üç ülkenin Dışişleri Bakanlarının katılımıyla oluşturan bu toplantıda gündemi oldukça meşgul eden S-400 hava savunma sistemi ile ilgili yeni açıklamalarda bulundu. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun yaptığı açıklamada, ABD Hükümeti'ne teklifte bulunduklarını ve ortak bir komisyon kurulmasını ve bu komisyonda uzman kişilerin bulunmasını

Maltepe Seçimlerinde Skandal Kavga – Son Dakika !

Son olarak sayımları 2 kuruldan devam eden Maltepe seçimleri , son olarak alınan kararla 12 kuruldan sayılmaya başlanmıştı. CHP ve MHP YSK temsilcilerinin başvurularıyla kurul sayısının arttırılmasıyla birlikte Maltepe seçim  sayımı hızlanmıştı. AK Parti  milletvekilleri ve parti teşkilatlarının sayımının hızlanmasına karşın yaptıkları baskılar sonucu sayıma ara verildi. Maltepe seçim sayımı hakim kontrolünde devam ederken çıkan arbede yüzünden seçim sayımı durduruldu. Polisin araya girmesiyle arbedenin  büyümesi engellenmeye çalışıldı. CHP ve AK parti milletvekillerinin arasına çevik kuvvet polisleri girdi. Sayım ne zaman devam edecek ? YSK'nın son dakika olarak verdiği karara göre sabah

Son Dakika ! Ahmet Türk Hakkında Karar Çıktı

31 Mart mahalli seçimlerde Mardin Büyükşehir Belediye Başkanı olan Ahmet Türk mazbata şoku yaşamıştı. Daha önce işlediği suçlar yüzünden hapis yatan Ahmet Türk'ün mazbatasının elinden alınması için itirazlar yapılmıştı. YSK'nın bugün aldığı karar sonucunda mazbatasının verilmesine karar verildi. Mardin Büyükşehir Belediye'sini Ak Parti'nin elinden alan Ahmet Türk artık resmi olmayan sonuçlara göre Mardin Büyükşehir Belediye Başkanı oldu. Seçimlerde Ne Olmuştu ? Resmi olmayan sonuçlara göre 208 bin 854 oy alarak Mardin'de seçimin kazananı olmuştu. Mazbatasını alır almaz göreve başlayacak.

Kamu kurumlarına araç alımında sayı yarıya düştü

Araç alımı için 2019 bütçesi belli oldu. Bütçe kapsamında içerisinde bulunduğumuz 2018 yılına göre bir düşüş yaşandığı ve gelecek yıl alım yapılacak araç sayısının  2 bin 304 olduğu açıklandı. Araç alımına dair bilgi paylaşırken kiralamaya dair bir bilgi henüz net olarak gerekli makamlar tarafından açıklanmadı.

20 milyonluk şehir İstanbul’un kaderini değiştirecek seçim!

2019 yılının Mart ayında yapılması beklenen yerel seçimlerde Muharrem İnce’nin aday olması durumunda AKP’nin farklı bir ismi aday göstereceği Posta gazetesi yazarı tarafından söylendi. Mega şehir İstanbul’un kaderini değiştirecek olan seçim için adaylar birkaç ay içerisinde ortaya çıkmış olacak.

Papaz Brunson serbest kaldıktan sonra ilk onla görüştü

ABD ajanı olarak suçlanan ve hakkında 3 yıldan fazla hapsine kararı verilen Papaz Brunson serbest bırakıldı. ABD ve Türk medyasında geniş yankı uyandıran Papaz Brunson önce Almanya ve oradan Amerika’ya gitti. İlk işi ise ABD başkanı Trump ile görüşmek oldu.

Apple Türkiye yeni iPhone modellerine fiyat biçemiyor

Apple’ın yeni nesil akıllı telefonları tanıtılırken ve daha öncesinde Türkiye’den zam haberi geldi. Apple Türkiye’nin yeni modelleri ne zaman satışa çıkaracağı bilinmiyor ama tahmini Türkiye fiyatlarının maksimum 16 bin TL olacağı söyleniyor.

ABD başkanı Trump boş tehditler savurmaya devam ediyor

Türkiye’nin askeri başarısından rahatsız olan birçok ülkenin bize karşı cephe alması bizi şaşırtan bir durum olmamıştı. Ülkemizde elçilik yada lafta meslekler ile casusluk yapan birçok ajan MİT operasyonları ile yakalanıyor. Bunlardan birisi olan Amerikan vatandaşı Brunson sebebiyle Amerika ile Türkiye arasında soğuk bir dönem başladı.