Sigara içenler dikkat! Spor sizi erken öldürebilir

Diş teli fiyatı

Yaz aylarında olmamız sebebiyle ve aynı zamanda güzel bir vücuda sahip olmamız ile birlikte spora başlayan birçok insan var. Bu insanların neredeyse yarısından fazlası sigara kullanıyor ve sigara kullanan sporcuların çok daha erken öldüğü veya hastalıkların çok daha erken başladığı görülmektedir. Spor yapan insanların sağlık bir beslenme ve uyku düzenin olması gerekiyor ki başarı sağlanabilsin. Bu sebeple sigara içen insanların ve özellikle gençlerin spor yapmamasını istiyoruz. Spor yapacaklarsa sigarayı bırakmaları gerekiyor ki aksi taktirde çok büyük bir kalp krizi ortaya çıkabilir diye düşünüyoruz.

GÜLÜN DİKENİNE KATLANMAK GEREKEBİLİR

Güzel bir vücuda sahip olmak ve özellikle erkekler için kaslı kollar ve göğüsler her zaman ön plan oluyor. Kadınlar için ise dolgun kalçalar ön plana çıkıyor. Bu sebeple spor salonuna gidenler ve yaza kadar oradan istediği bir vücuda gidip çıkan insanların sayısı çok fazladır. Daha doğrusu yaz için 3-4 aylık bir spor programı yapanların sayısı bir hayli fazladır ve bu sebeple spor salonuna giren insanların yüzde 45’lik bir kısmı sigara kullanıyor. Araştırmalara göre elbette bu sonuç ortaya çıkıyor ama biz çok daha fazla olduğunu düşünüyoruz. Sigara ile spor yapanların kısa süre sonra hastalıklara yakalanması olağan olacaktır. Dolayısıyla gülü seven dikenine katlanacaktır demek yeterli olacaktır.

SİGARASIZ YAPAMAM DİYENLERE TAVSİYELER!

Sigarayı bırakamayan yada tüm risklere rağmen bırakmak istemeyen kişilerin sayısı milyonlara kadar ulaşmaktadır. Dolayısıyla onlar için bir tavsiye bulunmak istiyoruz. Spor yaparken eğer sigara içmeye devam edecekseniz kesinlikle koşu bandında yada bisiklet parkurlarında çok fazla zaman geçirmeyin. Toplamda 30 dakikalık bir ısınma yeterli olacaktır ki antrenman yaparken koşmak yerine yürümek her zaman çok daha fazla işe yarayacaktır ve olası kalp krizi riskini ortadan kaldıracaktır. Kısacası kalbinizi yormayacak ve kan dolaşımınızı hızlandırmayacak şeyleri yapmaya çalışın.

İmplant Fiyatları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Site haritası ve Haber haritası yolu gösterir.
| SSD VDS SİNEMA SEKTÖRÜNDE KONUŞULAN…
Google Haberler