tipobet365 grandpashabet giriş betovis güvenilir bahis siteleri sahabet twitter superbetin pusulabet twitter hiltonbet hiltonbet twitter veslot giriş kalebet trwin giriş trwin betovis giriş

Oto Yıkama Fiyatlarındaki Pahalılık ve Sorunlar

Araç Temizliği

Birçoğumuz, araçlarımıza göz bebeğimiz gibi bakar ve önem veririz. Aracımızın temizliği, özellikle biz erkekler için daha çok önemlidir. Araçlarımızı yıkamak için özel oto şampuanlar, waxlar, çeşitli oto temizlik ürünleri ve bezleri kullanırız. Araçlarımızın temizliğine, boyasını gösterdiğimiz özenin bir kısmını oto yıkamacılardan da bekleriz. Peki bizi çoğu zaman oto yıkamacıları özenle seçmemize rağmen araçlarımızı oto yıkamalara verirken iki kez düşündüren ve hatta aracınızı kirli kullanıp yine de oto yıkamalara vermemeye iten sebepler nelerdir? İşte oto yıkama sorunları:

Oto Yıkamacılarda Çizilen Boya

Çoğu oto yıkamacılar bildiğiniz üzere araçların boyalarını çok önemsemeyip, dikkatsiz davranmaktalar. Diğer araçlarda kullandıkları bezleri tam temizlemeden aracımızda kullanıp, kalan artıklar ile boyanın çizilmesine sebep olmaktalar. Fırça kullanarak boyada kılcal çizikler oluşmasına ve kalan suları sıyırmak için kullandıkları plastik ile de boyanın dış katmanını, verniğini çizmekte ve geri dönülemez hasarlara sebep olabilmektedirler.

Araç İçlerinde Hijyen Sorunu

Oto yıkamacılarda çoğu zaman aynı bezler tam olarak temizlemeden kullanılarak ve aracın birçok kısmı aynı bez ile silinerek temizlik yapılır. Sürülen parlatıcı ile araç parlatılıp, bezin nemi ile de kir yayılarak temizlik yerine makyaj sağlanır.

Araç Temizliğinde Kullanılan Kimyasallar

Araç temizliğinde kullanılan kimyasallar çoğu zaman çözücü özellikte olup, aracın bileşenlerine zarar verebilmektedir. Aracın iç aksamında kalıcı boya hasarları, tuşlarda, yazılarda silinmez, kabarma, camlarda buğulanma sık rastlanmaktadır.

Oto Yıkamada Zarar Gören Araçlar

Araçlarınız oto yıkamada zarar görebilmektedir. Dış aksamda sivri cisim sebebiyle oluşan oyuklar, araç içerisinde kırılan plastik aksam, koltuklarda yırtık ve direksiyonda yıpranma görülebilmektedir.

Ve Oto Yıkamada Fahiş Fiyatlar

Oto yıkama araçların sık sık kirlenebildiği ve yıkamak için gerekli müstakil ortamın sağlanamadığı apartman yapılaşmasındaki ülkemiz ve şehirlemizde, iş hayatının temposu ile beraber mecburi olarak başvurduğumuz yoldur. Oto yıkamacıların, araç başı iç-dış en az 20-25-30 tl aldığı ve ortalama yarım saat sürmeden özensiz işçilik ile yapmış oldukları işlemler için bu fiyatları talep ettikleri düşünülürse, oto yıkamada meydana gelebilecek durumlar ve mevcut risklerin araçların temiz görünmesi adına yapacağımız işlemlere değmeyeceğini görmekteyiz.

Oto yıkama işlemini kendimiz yapamıyor isek mutlaka işinin ehli yıkamacılar tercih ederek, bilinçli insanlara araçlarımızı teslim edersek, memnuniyet oranımızın artacaktır.

Bu konuda görüş ve yorumlarınızı aşağıdaki kısma yapabilirsiniz. Teşekkür ederiz.

Bir Yorum

  1. Bende bir oto yıkamacı olarak 25 TL fiyat ile 1 yıldır oto yıkama işi yapıyorum. Son 1 yılda elektriğe 9 defa zam, 320 TL’ye aldığım birinci sınıf Alman malı köpük şu an 470 TL oldu. Lastik parlatıcı, torpido parlatıcı hepsi %35 civarında zamlandı. Buna rağmen ben hiçbir şekilde zam yapmadım ama zam yapmayı düşünüyorum artık. Bir araca ben en az 50 dakika ile 1 saat arasında zaman harcıyorum. Tek elemanla çalışıyorum. Ve günde maksimum 10-12 araba temizliyorum tabi çay molası bile vermeden çalışıyorum. Yaklaşık yüz adet kaporta bezim 20 adette cam bezim mevcut. Bir kere kullandığım bezi bir sonraki araca asla kullanmiyorum. Akşama kadar biriken kirli bezleri çamaşır makinesinde yıkıyorum. Benim iş yerime gelen bir daha Allah’a şükür başka yere gitmiyor. İşini benden çok daha iyi yapanda vardır benden çok daha özensiz 20 dakikada araba yıkayan da vardır. Ben aldığım paranın hakkını verdigimi düşünüyorum. Akşama kadar 10 araba yikasam 250 tl yapar. Bunun elektriği suyu deterjani elemanı bagkuru sigortası derken 150 tlden fazla giderim var. Kalanada Allah bereket versin diyorum. Ucu ucuna geciniyorum. Bazı sahtekar müşteriler de var. Çizik kırık sorunlu aracını getirip bana yikattiktan sonra sırasıni bozmussun burasini cizmissin diyen insan mustetteleride var. Bu iş el emegi göz nurudur. Kimse 25 lira karşılığında detaylı temizlik beklemesin. 25 lira karşılığında da arabasını sahtekarlikla ödetmeye kalkmasin. Allahtan kameralar var. Benim alnım acik yüzüm pak. Emekciyim ben. Yikamacilari beğenmeyen ya yikamacisini degistirsin yada kendi yikasin. Nede olsa benzinliklerde matikler var. 2 lira ve süpür 2 lira ver kabasini yika 2 lira ver köpükle sonra bir 2 lira daha ver durula. Sonrada kurula işte. Hepsi bu kadar basit.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Site haritası ve Haber haritası yolu gösterir.
| SSD VDS Cartier Erkek Saat
Google Haberler