Kış lastiği fiyatlarını gören vatandaş çıkma lastiğe koşuyor

Diş teli fiyatı

Kış kapıdan baktırır, kazma kürek yaktırır sözü bu kışın gerçek oldu. Kasım ayına gireceğimiz bugünlerde hava iyice soğumaya başladı. Bütün ülkelerde geçerli olan kurallara göre her aracın kış lastiği alma zorunluluğu var. Trafikte hem kendilerine hem de başka araçlara zarar gelmemesi için geçerli kanunlar var. Bu kanunlara göre her aracın kış lastiği takma zorunluluğu var ve emniyet ekipleri kanunların geçerli olduğu tarihte trafikte yoğun kontroller yapıyorlar. Türkiye’de doların artması üzerine birçok yerli firmanın bile kurnazlık yaparak satış fiyatlarında yükselme kararı aldığını biliyoruz. Bu saçmalıktan elbette kış lastiği üreten firmalarda yararlanıyor.

SIFIR LASTİKLERİN FİYATLARI EL YAKIYOR

Online olarak satılan veya mağazalarda satılan birçok kış lastiği markasında tek bir lastiğin fiyatının 300 liradan başlayan fiyatlara satışa başlıyor. Haliyle vatandaşın 2 çift lastik alması durumunda karşısına 1000 TL üzerinde bir rakam çıkıyor. Dolayısıyla vatandaşlar sıfır lastik almak yerine lastikçilerde satılan ikinci el lastiklere yoğun ilgi gösteriyorlar. Elbette bu tür bir alışveriş güvenli ve sağlıklı değil ama araç fiyatlarının el yaktığı Türkiye’de, 4 tane lastiğe asgari ücret yatırmak tam anlamıyla göz korkutuyor.

ÇIKMA KIŞ LASTİĞİ ALINIR MI, FİYATI NEDİR?

2018 kış lastiği fiyatları el yakmaya başlayınca haliyle bizde sizin için çıkma kış lastiği üzerine bir araştırma yaptık. Araştırma sonucunda kısa ve öz olarak söylemek gerekiyor ki; başkasının aracına takmadığı kış lastiğini siz neden kendi aracınıza takmak zorunda kalasınız ki? Bu durumda en ucuz kış lastiğinin, en iyi kış lastiğinin çıkmasından çok daha güvenlikli olacağıdır. Yinede almak istiyorum diyorsanız iki önemli etken önemlidir. Birincisi dişler, ikincisi ise hamurun kalitesidir. Hamur kurumamış ve dişler erimemiş ise çıkma kış lastiği düşünebilir ama yinede sıfır kış lastiği almakta fayda var. Aşağıda 1 adet lastiğin tahmini fiyatları paylaşıyoruz.

Çıkma kış lastiğinin ikinci el piyasası: 90-100 TL’den başlıyor

Sıfır kış lastiği 2018 fiyatları: Duyulmamış markalar: 150 TL ve Duyulmuş markalar: 250 TL

İmplant Fiyatları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Site haritası ve Haber haritası yolu gösterir.
| SSD VDS CHP İzmir Milletvekili…
Google Haberler

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün