KIRGIZİSTAN İLE KÜLTÜREL İŞ BİRLİĞİ GÜÇLENDİRİLECEK

Diş teli fiyatı

Türkiye ile Kırgızistan arasındaki iş birliğini daha da güçlendirmek üzere ikili anlaşmalar imzalandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Kırgızistan Cumhurbaşkanı Sadır Caparov’un başkanlığında Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde “5. Yüksek Düzeyli Stratejik İş Birliği Konsey Oturumu” düzenlendi.

Türkiye’ye resmî ziyarette bulunan Kırgızistan Cumhurbaşkanı Caparov ile beraberindeki üst düzey heyetle gerçekleştirilen toplantıda ülkeler arasındaki iş birliğini güçlendirmek üzere 3 ayrı anlaşmaya imza atıldı.

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ile Kırgızistan Dışişleri Bakanı Ruslan Kazakbayev’in imzaladığı “Telif ve Bağlantılı Haklar Alanında İş Birliği Anlaşması” ilk mutabakat oldu.

Bakan Ersoy, daha sonra Kırgızistan Kültür, Enformasyon, Spor ve Gençlik Politikası Bakanı Kayrat İmanaliyev ile “Kültürel İş Birliği Anlaşması” ve “Kültür Merkezlerinin Kuruluşuna ve İşleyişine İlişkin Anlaşma”yı imzaladı.

Bakan Ersoy’dan Kırgızistan Paylaşımı

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy toplantının ardından yaptığı sosyal medya paylaşımında ise imzaladıkları telif hakları, kültür merkezleri ve kültürel alanlardaki anlaşmalarla iki ülke arasındaki iş birliğini daha da güçlendireceklerini söyledi.

Bakan Ersoy’un yaptığı paylaşım şöyle:

“Cumhurbaşkanımız Sn. @RTErdogan ve Kırgızistan Cumhurbaşkanı Sn. Sadır Caparov başkanlığında, Yüksek Düzeyli Stratejik Konsey Oturumu’na katıldık.

İmzaladığımız telif hakları, kültür merkezleri ve kültürel alanlardaki anlaşmalarla iş birliğimizi daha da güçlendireceğiz.”

Kaynak:https://basin.ktb.gov.tr/TR-289039/kirgizistan-ile-kulturel-is-birligi-guclendirilecek.html

İmplant Fiyatları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Site haritası ve Haber haritası yolu gösterir.
| SSD VDS “Kesişme; İyi ki…
Google Haberler

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün