Kasko Değer Listesi

İnsanların gözü gibi koruduğu arabalarının başına bir şey gelmemesi için özenle davranırlar. İnsanların ulaşım konusunda büyük sıkıntılarını çözen taşıtlar herhangi bir kaza sonrası sizlere oldukça masraf çıkartabilirler. Bu masrafların bazıları yaptığınız kazanın büyüklüğüne göre değişir. İşte burada çeşitli kasko denen sizin masraflarınızı azaltacak bazı yollar vardır.

Kasko Nedir ?

Kısacası taşıtların  kaza yapmaları sonucu uğrayacakları maddi zararları karşılayan sigorta türüdür. Kara taşıtları sigortası ya da kısaca kasko; bir aracın kaza geçirmesi, yanması, çalınması veya çalınmaya teşebbüs edilmesi sonucu oluşabilecek zararları güvence altına alan bir sigorta sözleşmesi. Trafik sigortasından farklı olarak, poliçe sahibinin kendi aracının hasarını da kısmen veya tamamen karşılar.

Kasko Fiyatları

Kasko FiyatlarıKaskomu ne zaman yaptırmalıyım gibi sorunlarınız varsa kasko fiyatları oldukça farklıdır. Çoğu kaskoları yapan şirketler özel olduğu için bu ödemelerde yaptıkları kampanyalara göre değişebilir. Sigorta şirketlerinin sizlere yeni sunduğu özelliklerden biri kasko değer listesi  denen şeydir sizlerde sigorta şirketleri aracılığıyla aracınızın kaskosunun fiyatının ne kadar tuttuğunu alacağınız teklifle değerlendirebilir. Size en uygun kasko fiyatlarını öğrenebilirsiniz.

Kasko Değer Listesi Nedir?

Tam olarak aracınızın kasko değerini belirlemeye yardımcı fiyat listesini piyasaya bakarak belirleyen şirketlerin kullandığı bir uygulamadır. Her yıl belirlenen bu listede fiyatlar yıla göre farklılık gösterebilir. Kasko şirketleri bu listeye göre üst sınır belirlerler. Bu belirlenen fiyatlar o yıl içerisinde tamamıyla geçerli sayılır. Sonrasında sigorta şirketleri fiyatları  üst sınır olarak buradan alıp kendilerine göre belirlerler.

Kasko Sorgulama

Şu anda ülkemizde her türlü özel bilgilerimizin toplandığı ve devlet işlerimizi tek çatı altında toplayan ve bizlere kolaylık sağlayan devletin yaptığı adı  E-Devlet olan bir program var. Bu program kasko sorgulama konusunda bile sizlere yardımcı olacaktır kasko değer listesi gibi bir konuda daha fazla yardım alabilirsiniz.. PTT şubelerinden alacağınız e-devlet şifresi ile giriş yapabileceğiniz bu uygulamada kasko sorgulama bölümüne girip oradan plakanızı kodlayarak Sorgula butonuna bastığınız anda sizler için sorgulama yapacaktır. Plakanızı sorgulayarak sizlerde arabanız için kasko poliçesi olup olmadığını öğrenebilirsiniz.  Kasko poliçesi detayı gibi bir ekranla karşılaşıp orada bütün bilgileri detaylı bir şekilde inceleyip gerekli bilgileri edinebilirsiniz.

Kasko Hesaplama

İşte kasko konusunda en sıkıntılı olan durum arabanızın kasko değerini hesaplatmaktır. Çünkü bu işlemi sadece özel sigorta şirketlerinde yapacağınız için aslında belirli bir fiyat yoktur. Devlet kasko değer listesi adı altında bir fiyat üst sınırı listesi yayınlasada şirketlerin kampanya süreci ile fiyatların sabit olmaması sizlerin kaskonuzu nerede yaptıracağınız konusunda oldukça sıkıntıya sokabilir. Şirketlerin kendi internet sitelerinde teklif alabileceğiniz hemde aracınız için kasko bedeli belirleyecek sorgu ekranlarından kaskosunuzu hesaplatabilirsiniz.

 

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

Bir cevap yazın