Kan Getiren Şehir Bangkok

Uzun zamandır Asya ülkelerinden hava kirliliği gibi haberlerin sayısı oldukça artmaya başladı. İnsanların çözüm konusunda sıkıntı yaşamaya başlaması iyice sorun çıkartmaya başladı. Artık sokağa çıkamaz duruma gelen ne yapacağı  konusunda kara düşünüyor bu kötü durumdan kurtulmanın yollarını aramaya devam eden halk iyice hastalanmaya başladı. Belgesellerde haberlerde insanların sürekli maske ile dolaştığı zaten görülüyordu şimdi ise sürekli solunum yollarından kan gelmeye başladı. Bangkok’ta Hava Kirliliği son zamanların en çok ve en tehlikeli seviyesine ulaşmasından sonra Bangkok halkı iyice panik olmaya başladı. Halkın üstüne kara bulut gibi çöken bu toz fırtınası artık hayatı durduracak noktaya geldi.

İnsanların hastaneler önünde uzun kuyruklar oluşturduğu artık  kendilerini bu zehirli havadan koruyamadıklarını söylemeleri felaketin boyutunun ne kadar büyük olduğunu bizlere gösteriyor. Akciğer Enfeksiyonu teşhisi konan insanların sayısı gün geçtikçe artmaya başladı. Sokağa çıkmaya korkan insanlar artık kendileri için değil sevdikleri için endişe duyduklarını vurgulayarak tehlikenin artık çaresizliğe dönüştüğünü belirtiyor. Artık kendilerini kirli havadan korumak için taktıkları maskelerin bile buna bir çözüm olmadığını sağlıklarının günden güne daha da kötüye gittiğini artık bu durumdan kurtulmanın zor olduğunu acil biz çözüm bulunmazsa ülkede hayatın duracağı konusunda endişeli olduklarını dile getirdiler.

Bu hava kirliliğinin sebepleri arasında Bangkok‘ta son zamanlarda çıkan yangınların sebep olduğu şehirde bu yangınların artmaya devam ettiği şehirdeki nüfusun artmaya devam ettiğinden kullanılan araçların egzoz gazlarının ve baca dumanları bu hava kirliliğinin sebepleri arasında gösterildiği bunlara yapılan mücadelelerinin yetersiz kaldığını halkın daha fazla sıkıntı çekeceği konusunda endişeliler.

Bangkok’ta Eğitime Engeli Hava Kirliliği Engeli

Tayland’ın başkenti Bangkok son zamanların en büyük felaketi ile karşı karşıya kaldı. Ülkede göz gözü görmemeye başlamasının ardından hastalıklar birbiri ardına gelmeye başladı. İnsanların günlük yaşamı zorlayan bu felaket ülkede eğitime ara verilmesine sebep oldu. İnsanların sokağa  bile zor çıktı şehirde bu Hava Kirliliği nden en çok nasibini çocuklar aldı. Ülkede hayvanların bile bu felaketten hastalandığı düşünülmektedir. Veterinere gelen hayvanların akciğer ve bronşlarından kan gelmeye seslerinin kaybetmeye başladıkları görüldü. Bu felaketin ne zaman biteceği konusunda meraklı olan halk valiliğin çalışmalarda yetersiz kaldığını düşünüyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
5 Şubat 2019

Osman Furkan Kaya
Osman Furkan Kaya
Başka bir dilde yazıcam en başından şarkımı kanla! Hangi dilde kafiyeliyse başkaldırı ve kavga. Vatanperverlik denen yasal mermilermiş ala... Nazım Hikmet vatan hainliğine devam ediyor hala!

Bir cevap yazın