Kağıthane’de 4 Katlı Bina Çöktü

İstinat duvarı yıkılan binada çökme meydana geldi. Korkulacak bir durum olmadığını belirten yetkililer 4 katlı binanın çökmeden önce boşaltıldığını belirtti. Kağıthane Belediye Başkanı Mevlüt Öztekin yaptığı açıklamada bölgede 21 binanın daha boşaltıldığını belirtti. Sonrasında İstanbul Valisi’nin yaptığı açıklamada Yahya Kemal Mahallesi’nde 19 bina ve çevresinde risk analizi yapılacağını 98 haneyede 5 bin TL yardım yapılacağını açıkladı.

Kontrollü Yıkıma Devam Ediliyor

Öğle saatlerinde çöken binanın yan tarafında bulunan 5 binanın da altının boşaldığını ve bunların kontrollü bir şekilde yıkılacağını belirten yetkililer bu boşluğu hafriyat malzemeleriyle dolduracaklarını belirtti.

Binanın Çökme Anı Görüntülendi

Doğan Haber Ajansının kaydettiği görüntülerde binanın oluşan boşluğa doğru yavaş yavaş yıkıldığı görülüyor.

Binalar Etap Şeklinde Yıkılacak

İstanbul Valiliği’nin yaptığı açıklamada Kağıthane’de çöken binanın etrafındaki binalarında yıkılacağını ama ilk etapta 10 binanın yıkımı yapılacağı açıklandı. Yapılan açıklamanın detayları,

Kağıthane İlçemiz Yahya Kemal Mahallesi Akıncı Sokak 22 numaralı adreste bulunan bina, bitişik parseldeki istinat duvarının çökmesi nedeniyle bugün saat 14.15’te yıkılmıştır. Sabah saatlerinde bina sakinleri tahliye edilmiş ve çevre emniyeti sağlanmış olup, olayda yaralı veya can kaybımız yoktur. Yıkılan bina çevresinde ve risk altındaki 10 binanın sakinleri tahliye edilmiş, ilgili kurumlarımızca olay yerinde gerekli emniyet tedbirleri alınmıştır.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

Bir cevap yazın