İstanbul’da Yakalanan BAE Ajanları İtiraf Etti !

Son dakika haberi olarak ajanslara düşen sıcak bilgi İstanbul’da iki ajanın yakalandığı ile ilgiliydi. Reuters Haber Ajansının geçtiği bilgiye göre Türk bir yetkiliye dayandırılan bu haberde İstanbul’da Birleşik Arap Emirlikleri adına çalışan iki istihbarat ajanının yakalandığı bilgisi verilmişti.

Ajanların Bilgileri Paylaşıldı

Emniyet ve MİT işbirliği ile yakalanan istihbarat ajanlarının Suudi Arabistan Konsolosluğu’nda öldürülen Gazeteci Cemal Kaşıkçı cinayetiyle bir ilgileri olup olmadığını araştırmaya başladı.  Türkiye’de ki Araplar hakkında araştırma yaptıklarını söyleyen ajanların Filistin uyruklu olduğu belirlendi.

Şimdi Ne Olacak ?

İstanbul’da tutuklanan iki ajan hakkında ‘siyasi ve askeri casusluk‘ davası açılacak. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturmada savcılık işlemleri tamamlandı. Haklarında yapıla suçlamalar sonucunda gerekli cezai işlem uygulanacak.

MİT’in Sıkı Takibi

Filmleri aratmayacak bir operasyonla yakalanan iki ajan Türkiye’ye giriş yaptığından beri izlendiği ortaya çıktı. Ajanların Kaşıkçı cinayeti ile  ilgisi olup olmadığı ve bu cinayete karışan birini ülkemizden dışarıya çıkarmak için gelip gelmedikleri konusu iyice araştırılıyor. Birleşik Arap Emirliklerinden henüz bir açıklama gelmemesi kafalarda soru işareti bırakıyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

Bir cevap yazın