Game of Thrones 8.Sezon 1.Bölüm İncelemesi – Spoiler İçerir

Tüm dünyada büyük bir izleyici kitlesine sahip HBO kanalında yayın hayatına devam eden George R.R Martin tarafından kaleme alınan Buz ve Ateşin Şarkısı eserinden televizyona uyarlamadır. Sonunda herkesin beklediği milyonları ekrana kilitleyen yeni sezonundan ilk bölüm yayınlandı. Sizlere bu bölüm ile ilgili incelemelerimizi aktaracağız. Game of Thrones 8.sezon 1.bölüm  aslında beklenenden hızlı gelişti.

Bu Bölümde Neler Oldu ?

Merak edilen bir çok soru bu bölümde cevap buldu. Beklenen bir çok karşılaşma ve sır açığa çıktı. Samwell Tarly babasının ve kardeşinin öldüğünü onları öldüren Ejderhaların Annesinden bizzat öğrendi. Bunun beraberinde direk Jon Snow’un yanına giden Sam ona hiç konuyu uzatıp gevelemeden bir Targaryen olduğunu ve aslında Demir Taht’ın varisi olduğunu söyledi.

Arya Stark ve Jon Snow Buluşması

Herkesin merak ettiği ve ne zaman , nerede birbirlerine kavuşacağı merak edilen bu ikili ilk olarak birbirlerini Jon ve Daenerys’in  Kışyarı’na ilk ayak bastığında gördü ve Jon Snow’a seslenmedi tam olarak herhalde bu bölümde değil derken Weirwood önünde duran Jon Snow’a birden seslenen Arya’yı görünce içimiz ferahladı.

Jamie Lannister – Brandon Stark Karşılaşması

Bölümün finali ve Game of Thrones 8.sezon 1.bölüm izleyicilerinin belkide en çok etkilendiği sahne olan bu karşılaşmanın aslında sinyallerini babasının ve kardeşinin öldüğünü öğrenen Sam’in dışarıya çıktığı anda Brandon ile arasında geçen kısa diyalogta belirtilmişti ve Sam’in burada ne yaptığını Brandon’a sorduğunda cevabı ” eski bir dostu bekliyorum ” olmuştu.

Bu Bölümün Kısa Özeti

Etkileyici bir girişe sahip olmasada dizinin ilerleyen dakikalarında önemli sahneler vardı. Eski dostların bir çoğu hatta eskiden evli olanlar bile tekrardan buluştu. Game of Thrones 8.sezon 1.bölüm aslında aylardır beklediğimiz ve hangi bölümlerde olacak diye teoriler ürettiğimiz bir çok olayı ilk bölümde vererek hayranlarına teşekkür etmiş gibi gözüküyor. Artık her şeyi bilen Jon , ablasını kurtaran Theon Greyjoy , Jamie –  Brandon karşılaşması , Sansa – Tyrion karşılaşması , Sandor – Arya karşılaşması  gibi herkesin merakla beklediği bir çok olay bu bölümde yaşandı. Jon Snow’un ilk kes ejderhaya bindiği sahne bu bölümün en şaşırtıcı kareleriydi.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
15 Nisan 2019

Osman Furkan Kaya
Osman Furkan Kaya
Başka bir dilde yazıcam en başından şarkımı kanla! Hangi dilde kafiyeliyse başkaldırı ve kavga. Vatanperverlik denen yasal mermilermiş ala... Nazım Hikmet vatan hainliğine devam ediyor hala!

Bir cevap yazın