Reklamı Kapat

Reklamı Kapat

Dumpper İndir

Dumpper İndir

Windows tabanlı olarak çalışan Dumpper, wifi modemlerde bulunan WPS teknolojisindeki Pinleri kullanarak modeme erişimi sağlayan bir yardımcı programdır, bu program sayesinde wifi şifresini unutan veya kırmak zorunda olan kişilerin çoğunlukla ihtiyaç duyduğu ve kullandığı programdır. Türkçe dilinen olması ve dünyanın büyük bir kısmının kullandığı Windows işletim sisteminde çalışması insanları rakiplerine göre Dumpper programı’nı tercih etmesini sağlamıştır.

DUMPPER İNDİR ve TEMEL KULLANIMI

Yaklaşık olarak 8MB boyutunda olan programı aşağıdaki Dumpper indir linklerinden kota sorunu yaşamadan indirebilirsiniz, indirdikten sonra rardan çıkarın ve aşağıdaki adımları izleyin.

1.) Dumpper Programını Bu Adresten indirin: Yandex’den indir

KURULUM VE KULLANIM VİDEO ANLATIM

 

Dumpper programının kullanımını daha rahat kavrayabilmeniz için video anlatımı kullanmanız daha uygundur ama yinede adım adım anlatım sizin için daha cazip geliyorsa aşağıyı inceleyebilirsiniz.

DUMPPER İNDİR – KURULUM HAKKINDA
SORU VE SORUNLARINIZI
YORUM YAPARAK BİZE BİLDİREBİLİRSİNİZ.

2.) Dosya bilgisayarınıza rar şeklinde incektir. Rar dosyasını açarak masa üstüne çıkarmanız gerekli, bu işlem için bilgisayarınızda Winrar Programı olması gerekiyor. Eğer indirdiğiniz dosyayı aşağıdaki şekilde kırmızı olarak görmüyorsanız bilgisayarınızda winrar veya benzeri programı olamadığı içindir. İnternetten programı indirip kurmanız gerekecektir. Sonrasında Dumpper dosyasına sağ tıklayarak arşivi çıkar diyerek dosyaları açabilirsiniz.


Modemleri kırmak için tek başına Dumpper indirmek veya kullanmak yeterli değil, kardeş program diyebileceğim pinleri test eden program olan Jumpstart’ı bilgisayarınıza kumanız gerekiyor. Görselde olduğu gibi indirdiğiniz dosyanın içerisinde program mevcut. Normal program kurulumu yapar gibi Setup dosyasını kullanarak kurulumu yapıyorsunuz.


Klasör içerisinde bulunan bir diğer program WinPcap programı Dumpper’ın genellikle son sürümlerinde kullanılan tam olarak ne işe yaradığını bilmediğimiz ama kurulu olmazsa hata veren bir programdır. Bu programı’da aynı şekilde kuruyorsunuz ve sonrasında asıl önemli olan programımız Dumpper’ı çalıştırma adımına geçiyoruz.


  • Klasör içinde bulunan Dumpper dosyasına sağ tıklayın ve yönetici olarak çalıştır butonuna basarak başlatın.
  • Aşağıda ekran görüntüsü verilmiş şekilde program başlayacaktır ve sekmeler bulunacaktır. Bu sekmelerde Network kısmında bilgisayarınızda bulunan adaptörü görebilir ve görünürde olan modemlerin listesini görebilirsiniz.
  • En son sekmedeki dil kısmından programın dilini değiştirebilir ve daha rahat kullanmak için Türkçe dilini seçebilirsiniz. Dumpper indir, içerisinde tüm diller ile gelmektedir ve bu sekme sayesinde diğer diller arasında geçiş yapabilirsiniz.
  • Bizim için önemli kısım 2. sekme olan WPS kısmıdır, bu alanda bağlanabileceğiniz modemleri listelemektedir. Network kısmında gördüğünüz bütün wifi şifre kırma için uygun ağlar bulunmaktadır. Burada  bütün modemler gözükmeyebilir bunun nedeni WPS özelliği olmaması veya güvenlik desteklenmemesi nedeniyledir.

  • Üst kısım Wifi ağların listesi ve alt kısım kontrol alanıdır, Scan butonu ile ağ listesini yenileyebilirsiniz. Eğer liste otomatik gelmediyse bu buton ile uygun olan Dumpper wifi ağ listesini çağırın.
  • ESSİD: Kablosuz ağların adının yazdığı bölümdür. Dumpper programının bu alanı ile bilgisayarınızdaki normal wifi ağ listesi isimleri aynıdır.
  • BSSİD: Modemlerin mac adresi kısmıdır.
  • Channel: Wifi modemlerin hangi yayın kanalını kullandığını göstermektedir. Bu kanallar modem markalarına göre değişiklik göstermektedir. Daha eski Dumpper versiyonları genellikle 1. kanaldan yayın yapan modemleri kırabiliyordu ama yeni versiyonlarda bu durum değişmektedir. Bütün ağları denemek kesin çözüme götürebilir.

Bağlanmak istediğiniz modemi görselde gördüğünüz gibi seçin ve WPSWin butonuna basarak kırma işlemini başlatın. Bir süre sonra eğer modem işleme uygunsa gördüğünüz alanda şifre size gösterilecek ve Dumpper bilgisayarınızı otomatik olarak modeme bağlayacaktır.

Dumpper indirme konusunda yaşadığınız sorunları
sormak istediklerinizi bize yorum yaparak sorabilirsiniz.


Cevap yaz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir yorum.

Site haritası ve Haber haritası yolu gösterir. Diş Teli Fiyatları | Wifi Şifre Kırma
| SSD VDS | Urfa Haber | > Omurga sağlığınız için…
Google Haberler