Reklamı Kapat

Reklamı Kapat

Devlet hastanelerinde obezite cerrahisi hız kazanmaya başladı

Obezite ameliyatlarının artık kapalı bir şekilde yapılması insanları korkutmadığı için binlerce kişi ameliyat olmak için gün sayıyorlar. Devlet hastanelerinde ayda yüzlerce insan ameliyat olmak için ilgili bölümlere başvuru yapıyorlar.

Devlet hastanelerinde obezite cerrahisi hız kazanmaya başladı

Dünyada en büyük sorunlardan birisi genel olarak şişmanlık sorunudur. Düzensiz beslenme ve uyuma, donmuş gıdalar yeme ve alkol kullanımı aslına bakarsanız sağlığınızı etkileyen ve sizi şişmanlatan en büyük sebepler arasında yer alıyor. Türkiye’de ise genelde kilo alımları hamur işlerinden ve dışarıda yemekten kaynaklanıyor. Sağlıklı beslenmek isteyen insanların sayısı çok az olduğu gibi insanlar spor yapmıyorlar. Hal böyle olunca kilo alımı başlıyor ve midenin büyümesiyle beyine gönderilen sinyaller sürekli olarak artmaya devam ediyor. Bu durumda ise obezite dediğimiz şey meydana geliyor ve insanların en büyük zevki genelde yemek oluyor. Yemek ile zevk alan ve sürekli daha fazlasını isteyen obezite hastası insanlar artık ameliyat ile bu hastalıktan kurtuluyorlar.

ÖZEL HASTANELERDE ÜCRET DUDAK UÇUKLATIYOR

Özel hastanelerdeki obezite cerrahisi fiyatları oldukça yüksek fiyata yapılıyor. Geçen sene 20 bin lira olan obezite ameliyatlarının fiyatlarının haberi yaptığımız aylarda 50 bin liraya kadar çıktığını biliyoruz. Hal böyle olunca ve obezite cerrahisi artık ünlü bir ameliyat şekli haline gelince devlet hastanelerinde obezite bölümleri dolup taşmaya başladı. Haftada onlarca kişi ameliyat ediliyor ve direkt olarak bu hastaların eğer durumu çok kötü değilse taburcu ediliyor. Özel hastanelerde fiyatının yüksek olmasının sebebi ise hastanede fazla kalma süresi olabilir. Devlet hastanelerinde ameliyat olanların yaklaşık olarak 2-3 gün arasında hastaneyi kullandığı tahmin ediliyor.

TEST İÇİN YILLARCA BEKLEYEBİLİRSİNİZ

Obezite ameliyatı için çok fazla beklemiyorsunuz ki eğitim ve araştırma hastanelerinde ilgili bölümler bütün testler bittikten sonra genelde 1 ay içerisinde ameliyata alabiliyorlar ama özellikle İstanbul’da bu ameliyatı olanlar ve olmayanların testleri olduğu için bekleme süresi çok uzun oluyor. Endokrin, Endoskopi ve Anestezi gibi işlemler için en az 6 aylık bir bekleme süreniz oluyor.


Cevap yaz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Site haritası ve Haber haritası yolu gösterir. Diş Teli Fiyatları | Wifi Şifre Kırma
| SSD VDS | Urfa Haber | > Sanayi ve Teknoloji…
Google Haberler