Çardak Yapımı

Artık bahara yavaş yavaş girmeye hazırlanırken bağ ve bahçelerimize yapacağımız bahçe dekoru gibi yeniliklerle eşimizi dostumuzu ağırlamaktan keyif alacağız. Artık özel olarak oluşturulan hobi bahçeleri gibi yerlere hazır olarak imal edilen bahçe eşyaları mevcuttur. Kimileri böyle bir arsa aldıktan sonra tuğla ve çimento ile uğraşmadan hemen hazır prefabrik evleri getirerek başlarını sokacakları bir yer edinmiş olurlar. Ev düzenlemesi boyası derken her şey bittikten sonra sıra bahçeye geliyor.

Çoğu insan bahçesini dekore ederken peyzaj ustalarından yardım alarak çeşitli ağaçlar ve çiçekler yardımı ile bahçesini düzenleyip güzel ve iç açıcı duruma gelmesini sağlarlar. Kimisi ise bahçesini kendisi düzenlemeyi tercih eder. Bahçe dekoru konusunda yapabileceğiniz belli başlı şeyler vardır. Örneğin; bir kaç farklı türde çiçek ve ağaç ekerek bahçenizin güzel ve ferah bir görünüme kavuşmasını sağlayabilirsiniz.

Bunlara ek olarak ise bahçe salıncağı sizin işinizi oldukça güzel bir şekilde görebilir. Başka bir yol ise kamelya yapımı konusuna geliyor bahçe dekorasyonu konusunda kendinize güveniyor iseniz çardak yapmak aslında basittir. İnternetten çeşitli videolar eşliğinde nasıl yapılabileceği konusunda yardım alabilirsiniz. Çardak yapımı sizlere zor gibi görünsede aslında kendi uğraşlarınız ile altından kalkabileceğiniz bir durumdur.

Kamelya Projesi

Eğer tanıdığınız varsa güzel bir proje çizdirerek istediğiniz kamelyaya sahip olabilirsiniz. Eğer sadece kendi imkanlarınızla yapacak iseniz bunun da kolayı vardır. Çardak yapımı konusunda ilk önce gerekli araştırmayı yapmalısınız. Kullanacağınız ahşap malzemenin kesinlikle uzun yıllar dayanıklı olması lazımdır. Sizlere bu konuda ufak ve oldukça ucuz bir kaç tavsiye verebiliriz. Çoğu köylerde hala ahşap elektrik direkleri kullanımı devam etmektedir. Devlet çoğu yerde artık bunları kaldırarak demir elektrik direklerine geçiş yapıyor peki ahşap direkleri ne yapıyor derseniz onları da satışa çıkarmış vaziyettedir.

Uzun yıllar yağmura çamura kara dayanmış bu direkler kamelya yapımında sizlere yardımcı olabilir. Oldukça dayanıklı olan bu direkler çürümeye karşı dirençli ve ilaçlıdır. Üstüne üstlük böceklere durumuna karşı özel ilaçla sıvanmış vaziyette olduğu için her türlü dış etkene ve böcek istilasına karşı uzun yıllar dayanabilecek vaziyettedir. Sizlerin yapacağı en zor işlem bunları çardak yapımı projenize göre alıp kestirmektir. Sonrası ise sizin bilek kuvvetinize ve çivi çakma kabiliyetinize kalıyor. Kamelyanızı bitirdikten sonra istediğiniz renge boyamanız bile bu direklerin direncinden bir şey kaybettirmez.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
18 Şubat 2019

Osman Furkan Kaya
Osman Furkan Kaya
Başka bir dilde yazıcam en başından şarkımı kanla! Hangi dilde kafiyeliyse başkaldırı ve kavga. Vatanperverlik denen yasal mermilermiş ala... Nazım Hikmet vatan hainliğine devam ediyor hala!

Bir cevap yazın